rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / День у календарі /
// 11.04.2009

У піст відмовтеся від ненажерливості і... розважальних передач

У піст відмовтеся від ненажерливості і... розважальних передач Великий Піст триває сорок днів аж до Воскресіння Христового. Передпасхальний піст називається Великим не тільки тому, що він найтриваліший, але й тому, що він найсуворіший і найважливіший у житті Церкви і кожного християнина.

Досі у віруючих людей виникають певні запитання з цього приводу. Не кожен знає, як слід поститися, для чого взагалі себе обмежувати. “Тому, що ми не постили, нас було вигнано з раю. Отже, дотримуймося посту, щоб повернутися туди”, — так казав про піст Святий Василій Великий. Час Чотиридесятниці має велике значення для духовного життя християн. Нині з різних причин ми не в змозі так суворо постити, як це робили колись наші пращури, але обов’язок дотримуватися духовного посту залишається головним для віруючих. — Справді, той піст, який пропонує православна церква, засуворий для звичайних прихожан, — каже Старший священик Покровського собору отець Юрій. — Колись церква примушувала постити, а священики не причащали того, хто не перебував у пості. Зараз вимоги дещо м’якші, але варто пам’ятати, що вседозволеність веде до падіння, а розумне самообмеження — до вдосконалення. Тому й слід намагатися дотримуватися посту. Мудрі мужі кажуть, що постом і молитвою творяться чудеса. Людина мусить бути господарем свого тіла. В цей час слід утриматися від ненажерливості — не вживати м’яса, молока, яєць і навіть риби. Виняток можна зробити на Благовіщення, Вербну Неділю. Звичайно, заборонено також вживати алкоголь, курити. Стосовно телебачення — не раджу в цей час переглядати розважальні програми. Але в цьому полягає лише “тілесна” частина пощення, бо піст — це й духовне явище. Тому треба відгородити себе від пристрастей, злості, заздрощів, ворожості. Варто більше молитися, глибоко сповідати свої гріхи. Для тих, хто не розуміє для чого варто постити, корисними будуть також слова Сократа: “Люди живуть, щоб їсти, а я їм, щоб жити”. Але ті, хто постять, мусять добре запам’ятати, що пощення — це особисте, таємниче. В жодному разі не можна робити це демонстративно. Адже для Бога все одно всі речі — явні. Отець Юрій каже, що під час посту добре також робити різні хороші побожні справи. Від обмежень у харчуванні звільняються хворі, старі й кволі люди. Дітей до посту слід привчати змалечку. Але обмежувати раціон треба розумно. Хоча, лікар-дієтолог обласної клінічної лікарні Людмила Сінькова ще не фіксувала випадків, коли від посту люди серйозно хворіли. — Без вживання м’яса і риби до організму людини надходить менше білка, — каже вона. — Шість тижнів без цієї речовини прожити не можна. Тому слід вживати більше білка рослинного походження — бобових, особливо сої, гороху, зернят, картоплі в “мундирі”.
http://www.gazeta.rv.ua/
переглядів: 3523

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=89707' >Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні</a>

Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні (переглядів: 2966)

Кожен день тижня після Пасхи має свою назву і значення, є і певні заборони для цих днів. Тиждень після Великодня називається Світлою седмицею або Великоднім тижнем, згідно з народними традиціями всі ці дні прийнято веселитися, ходити один до одного в гості, відпочивати. Дізнайтеся, що можна, а чого не можна робити в ці дні.
// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=80452' >Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам]</a>

Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам] (переглядів: 1340)

Свята кожен раз стають випробуванням. Якщо на Великдень ви смакували «по повній програмі», пора повертатися до нормального життя. Ось прості рекомендації по розвантаженню, які повинні сподобатися вашому організму!
// 09.04.2018
<a href='/Info/?id=64685' >Чим особливий Великодній понеділок?</a>

Чим особливий Великодній понеділок? (переглядів: 4130)

Понеділок після Великодня у народі називають обливальним. Юнаки, за традицією, обливають дівчат водою і у подарунок отримують від них яйця.
// 08.04.2018
<a href='/Info/?id=89596' >Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня?</a>

Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня? (переглядів: 862)

Наближається світле свято Великодня. Так як і усі рівняни, працівники Рівне1 готуються до свята: прибирають, печуть паски та домашню ковбасу, приймають таїнство сповіді. А як же вони відзначають Воскресіння Господнє ви можете прочитати в нашій статті.