rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / День у календарі /
// 11.04.2009

У піст відмовтеся від ненажерливості і... розважальних передач

У піст відмовтеся від ненажерливості і... розважальних передач Великий Піст триває сорок днів аж до Воскресіння Христового. Передпасхальний піст називається Великим не тільки тому, що він найтриваліший, але й тому, що він найсуворіший і найважливіший у житті Церкви і кожного християнина.

Досі у віруючих людей виникають певні запитання з цього приводу. Не кожен знає, як слід поститися, для чого взагалі себе обмежувати. “Тому, що ми не постили, нас було вигнано з раю. Отже, дотримуймося посту, щоб повернутися туди”, — так казав про піст Святий Василій Великий. Час Чотиридесятниці має велике значення для духовного життя християн. Нині з різних причин ми не в змозі так суворо постити, як це робили колись наші пращури, але обов’язок дотримуватися духовного посту залишається головним для віруючих. — Справді, той піст, який пропонує православна церква, засуворий для звичайних прихожан, — каже Старший священик Покровського собору отець Юрій. — Колись церква примушувала постити, а священики не причащали того, хто не перебував у пості. Зараз вимоги дещо м’якші, але варто пам’ятати, що вседозволеність веде до падіння, а розумне самообмеження — до вдосконалення. Тому й слід намагатися дотримуватися посту. Мудрі мужі кажуть, що постом і молитвою творяться чудеса. Людина мусить бути господарем свого тіла. В цей час слід утриматися від ненажерливості — не вживати м’яса, молока, яєць і навіть риби. Виняток можна зробити на Благовіщення, Вербну Неділю. Звичайно, заборонено також вживати алкоголь, курити. Стосовно телебачення — не раджу в цей час переглядати розважальні програми. Але в цьому полягає лише “тілесна” частина пощення, бо піст — це й духовне явище. Тому треба відгородити себе від пристрастей, злості, заздрощів, ворожості. Варто більше молитися, глибоко сповідати свої гріхи. Для тих, хто не розуміє для чого варто постити, корисними будуть також слова Сократа: “Люди живуть, щоб їсти, а я їм, щоб жити”. Але ті, хто постять, мусять добре запам’ятати, що пощення — це особисте, таємниче. В жодному разі не можна робити це демонстративно. Адже для Бога все одно всі речі — явні. Отець Юрій каже, що під час посту добре також робити різні хороші побожні справи. Від обмежень у харчуванні звільняються хворі, старі й кволі люди. Дітей до посту слід привчати змалечку. Але обмежувати раціон треба розумно. Хоча, лікар-дієтолог обласної клінічної лікарні Людмила Сінькова ще не фіксувала випадків, коли від посту люди серйозно хворіли. — Без вживання м’яса і риби до організму людини надходить менше білка, — каже вона. — Шість тижнів без цієї речовини прожити не можна. Тому слід вживати більше білка рослинного походження — бобових, особливо сої, гороху, зернят, картоплі в “мундирі”.
http://www.gazeta.rv.ua/
переглядів: 3127

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>

Щоб залишити коментар, нажміть на іконку своєї соцмережі
Вконтакте   Facebook   Однокласники

Інші публікації у розділі:

// 02.05.2016
<a href='/Info/?id=64685' >Чим особливий Великодній понеділок?</a>

Чим особливий Великодній понеділок? (переглядів: 2514)

Понеділок після Великодня у народі називають обливальним. Юнаки, за традицією, обливають дівчат водою і у подарунок отримують від них яйця.
// 01.05.2016
<a href='/Info/?id=46972' >Як рівнянам привітати своїх рідних та близьких з Пасхою [ПРИВІТАННЯ]</a>

Як рівнянам привітати своїх рідних та близьких з Пасхою [ПРИВІТАННЯ] (переглядів: 3092)

Пасха, Воскресіння Христове - найбільше християнське свято. Саме в цьому святі полягає основний зміст православної віри — адже сам Господь явився людиною, помер за все людство та воскреснувши позбавив світ від влади смерті та гріха.
// 30.04.2016
<a href='/Info/?id=64616' >Як готуються та як святкуватимуть Великдень рівняни?</a>

Як готуються та як святкуватимуть Великдень рівняни? (переглядів: 3127)

Наступає Великдень – найважливіше свято православної віри. В Україні до Великодня традиційно готуються заздалегідь і дуже ретельно, адже підготовка до нього передбачає очищення душі, тіла та власної оселі. Дати лад потрібно всьому, та ще й завчасно про святковий стіл подбати. Ми поцікавилися у місцевих жителів, яким чином вони здійснюють підготовку до Пасхи та як проводять саме свято.
// 30.04.2016
<a href='/Info/?id=47185' >Як правильно виходити з Великого пасхального посту без шкоди для нашого здоров'я?</a>

Як правильно виходити з Великого пасхального посту без шкоди для нашого здоров'я? (переглядів: 1609)

Великий пасхальний піст — найбільш строгий з усіх православних постів, тому вихід із нього може стати стресом для організму. Найважливіше, що слід пам'ятати, — не починайте їсти білкову (особливо м’ясну) їжу у великій кількості відразу.