rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / День у календарі /
// 17.04.2009

Чи безпечні крашанки?

Чи безпечні крашанки? Наші предки розмальовували пасхальні яйця власноруч, цей процес потребував довгої і клопіткої праці. Зараз, маючи гроші та фантазію, за допомогою різноманітних барвників та наклейок для яєць можна в останню пасхальну ніч створити дивовижні шедеври. Чи треба бути пильними при виборі та купівлі барвників для яєць?

Наші предки розмальовували пасхальні яйця власноруч, цей процес потребував довгої і клопіткої праці. Зараз, маючи гроші та фантазію, за допомогою різноманітних барвників та наклейок для яєць можна в останню пасхальну ніч створити дивовижні шедеври.

Чи треба бути пильними при виборі та купівлі барвників для яєць?Завідувачка відділенням гігієни харчування санепідемстанції Надія Стечишина пояснила, що всі харчові добавки, що виробляються в Рівному та інших містах, відповідають вимогам санітарного законодавства. Наявність перевірки зазначена в маркіровці виробів: склад, вага, спосіб застосування, дозвіл.

Щоб застерегтися від підробок, обов’язково слід перевірити наявність повної маркіровки. Пані Надія пояснила, що не варто купувати фарби, що продаються в прозорих упаковках з написом, який містить лише назву. Наслідки можуть бути різноманітні, адже кожен організм сприймає “невідомі” домішки по-своєму. Ймовірні летальні наслідки. Підробки дешевші за оригінал на кілька копійок, однак чи варто економити на власному здоров’ї, а то й житті?

У Європі широко розповсюджена практика додавання у корм курам-несучкам барвників, щоб додати яйцям більш інтенсивного забарвлення. Фахівці Європейського союзу провели дослідження і з’ясували, що саме цей барвник повільно руйнує райдужну оболонку ока людини. В перспективі він може призвести до повної сліпоти. Виробники підмішують у курячий корм барвники, щоб яйця нагадували “домашні”. Треба все встигнути зробити, приготувати. Адже до свята залишилося менше, як дві доби. Ті, хто скупився раніше, можуть з полегшенням зітхнути — гроші зекономили й не зіпсували нерви.

http://www.gazeta.rv.ua/
переглядів: 4228

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=89707' >Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні</a>

Великодній тиждень: що можна і чого не можна робити в ці дні (переглядів: 2966)

Кожен день тижня після Пасхи має свою назву і значення, є і певні заборони для цих днів. Тиждень після Великодня називається Світлою седмицею або Великоднім тижнем, згідно з народними традиціями всі ці дні прийнято веселитися, ходити один до одного в гості, відпочивати. Дізнайтеся, що можна, а чого не можна робити в ці дні.
// 10.04.2018
<a href='/Info/?id=80452' >Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам]</a>

Як розвантажити організм після Великодня[Поради рівнянам] (переглядів: 1340)

Свята кожен раз стають випробуванням. Якщо на Великдень ви смакували «по повній програмі», пора повертатися до нормального життя. Ось прості рекомендації по розвантаженню, які повинні сподобатися вашому організму!
// 09.04.2018
<a href='/Info/?id=64685' >Чим особливий Великодній понеділок?</a>

Чим особливий Великодній понеділок? (переглядів: 4130)

Понеділок після Великодня у народі називають обливальним. Юнаки, за традицією, обливають дівчат водою і у подарунок отримують від них яйця.
// 08.04.2018
<a href='/Info/?id=89596' >Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня?</a>

Як працівники Рівне 1 відзначають велике свято Великодня? (переглядів: 862)

Наближається світле свято Великодня. Так як і усі рівняни, працівники Рівне1 готуються до свята: прибирають, печуть паски та домашню ковбасу, приймають таїнство сповіді. А як же вони відзначають Воскресіння Господнє ви можете прочитати в нашій статті.