Тендітні та ніжні, фіолетові та жовті, пробиваються крізь сніг... Є квіти, з появою яких, приходить усвідомлення - весна вже тут... Крокуси відносяться саме до них.

Назва квітки походить від грецького слова “kroke” – нитка. Шафран – від арабського “sepheran” – жовтий, із-за забарвлення стовпчиків маточки. На сході їх використовують як природний харчовий барвник.



pic

ПОСАДКА

Вирощування крокусів можна здійснювати як на відкритих, освітлених ділянках, так і в напівтінистих. Ґрунт для цих рослин повинен бути легким, живильним та добре дренованим. Під час цвітіння крокусів бажано підтримувати його вологим, а після - сухим. Ґрунт необхідно заправити потрібною кількістю органічних добрив. Це можуть бути торф, пісок, перепрілий гній або компости. Заболочені ділянки або кислий ґрунт не підходять для вирощування крокусів.



pic

ДОГЛЯД

Коли цвітіння закінчується, бульбоцибулини викопують, сушать і залишають на зберігання в сухому місці. Бульбоцибулини квітучих навесні крокусів саджають у вересні, а осінньоквітучих у серпні. Глибина посадки становить 6-8 см, відстань між ними 8-10 см. На клумбах для більшої декоративності можна скоротити відстань до трьох сантиметрів. Насіння висівають на глибину 1 см.



pic

РОЗМНОЖЕННЯ І ПЕРЕСАДКА

Розмножуються ці квіти бульбоцибулиною і дитинкою, або насінням. Після весняного цвітіння материнська бульбоцибулина відмирає, при цьому залишає 2-4 нові бульбоцибулини. Якщо розмножувати крокуси насінням, то цвітіння наступить тільки через 3-4 роки. Без пересадження, на одному місці крокуси можуть рости більше п'яти років. З кожним роком кущі будуть рости все густішими, а квіти стануть більш дрібними. Тому рекомендується через 3-4 роки викопати та розсадити рослини.