Розвиток дитини передбачає швидке засвоєння всіх продуктів, що поступають до нього, більш прискорений обмін речовин і схильність до смакового звикання. Тому давати солодке дитині треба вкрай обережно.

Як робити це правильно

Цукор в чистому вигляді не потрібен дитині в принципі. Корисних речовин в ньому міститься мінімум, тоді як рівень калорій зашкалює. В день (якщо вже дитина наполягає) можна давати не більше 10 гам. А до трьох років краще утриматися і від таких доз.

Далі необхідно поступово (і в дуже обмеженій кількості) давати солодощі домашнього приготування. Не більше 50 грам пастили, мармеладу, желейних або цукрових цукерок, знову ж приготовлених власноруч малюкові шкоди не завдадуть. Але тільки не магазинні аналоги з барвниками і підсилювачами смаку.

З чотирирічного віку можна починати давати тістечка і тортики на нежирному кремі, а також морозиво. Шоколадки, какао і шоколадні наповнювачі (мається на увазі чорний шоколад) краще відкласти до п'яти років. А ось білий, при відсутності алергії потроху додавати в раціон навіть потрібно. Справа в тому, що він чудово підтримує роботу підшлункової залози і регулює нормальне травлення. Але переборщувати, звичайно, не варто.

Якщо ви хочете уникнути проблем з ожирінням, карієсом, цукровим діабетом, захворюваннями ШКТ та іншими розладами, додавайте в раціон крихітки побільше гіпоалергенних ягід і фруктів. Груші, аґрус, айва, зелені яблука і сухофрукти чудово замінять цукор і солодощі. А зварений на свіжих фруктах компот - і солодку газовану воду. Користі від цього для дитини буде маса, а от шкоди ніякої.

На зимовий час не зайвим буде запастися набором заморожених ягід і фруктів, зварити джемів і насушити сухофруктів. І, до речі, такі "напівфабрикати" можна вживати не тільки в чистому вигляді, але і готувати з них муси, торти, желе і т.д.

Ще один варіант "смачненького"

Корисними і смачними для малюка будуть сирно-молочні суміші з родзинками і курагою, горіхово-молочні цукерки і домашня халва. Однак тут потрібно бути максимально пильною, оскільки у багатьох діток на такі солодощі виникають "недитячі" алергічні реакції, аж до харчової непереносимості на все життя. Так що починати потрібно з порцій не більше 8-10 грам і тільки при відсутності небажаних симптомів поступово збільшувати до 25-30.

З цитрусовими, гранатами, виноградом і екзотичними фруктами потрібно бути дуже акуратною. Не всі дорослі абсолютно нормально засвоюють дані новації, що вже говорити про дітей. Фахівці рекомендують до семирічного віку взагалі не експериментувати з цими продуктами. В решті решт, у наших широтах чимало аналогів і навіть смачніших.

А якщо хочете, щоб розвиток дитини проходив гармонійно, і до статевозрілого віку вона не знала проблем із зайвою вагою, ні з ШКТ, постарайтеся виключити всі продукти з підсилювачами смаку та ароматизаторами. Тому як, малюк, що не спробував ці добавки, не буде до них прагнути, оскільки структурна позиція його смакових рецепторів не змінена.