Внаслідок встановленням мінусових температур повітря, любителі підльодної рибалки почали виходити на водойми області. У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Рівненській області попереджує мешканців Рівненської області про небезпечність виходу на лід, який ще не набув достатньої міцності та пропонує утриматись від цієї розваги, до того часу коли встановиться лід достатньої товщини.

Внаслідок встановленням мінусових температур повітря, любителі підльодної рибалки почали виходити на водойми області. У зв’язку з цим Головне управління ДСНС України у Рівне нській області попереджує мешканців Рівне нської області про небезпечність виходу на лід, який ще не набув достатньої міцності та пропонує утриматись від цієї розваги, до того часу коли встановиться лід достатньої товщини.

Читайте також: Основні правила поведінки на льоду

Під час риболовлі в зимовий період необхідно пам’ятати наступні правила: Найперше правило – взагалі не виходити на водойми. Але якщо вже ви твердо вирішили провести час на водоймищі, то перш, ніж ступити на лід, дізнайтесь про його товщину. У різних місцях річок та озер товщина льодового покрову може бути різною.

Друге правило: категорично забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.

Третє правило: під час руху по льоду варто звертати увагу на його поверхню, обходити небезпечні місця та ділянки, покриті товстим шаром снігу. Особливу обережність слід проявляти в місцях зі швидкою течією, струмками та теплими стічними водами промислових підприємств, кущами і травою. При переході па льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.

Четверте правило: щоб допомогти людині, що терпить лихо, і не потерпіти самому, дотримуйтесь наступних правил:

- протягніть потерпілому довгу жердину, дошку, або киньте канат, зв’язані паски тощо. Якщо до потерпілого треба підібратися ближче – ляжте на лід і повзіть по поверхні, штовхаючи попереду рятувальний засіб.

- витягаючи потерпілого, попросить його працювати ногами – так буде легше вибратися з ополонки. Не дозволяйте йому підніматись на ноги.

- після того, як витягнете потерпілого на берег, викличте «швидку допомогу», надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.

Пам’ятайте:

Ходити на зимову рибалку поодинці небезпечно.

Будьте вкрай обережні на водоймах! Пам’ятайте про небезпеку та правила поведінки на льоду.

Про це повідомляють на сайті ГУ ДСНС у Рівне нській області