rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 14.02.2015

Хойя Керрі: догляд за рослиною-"валентинкою"

Хойя Керрі:  догляд за рослиною-"валентинкою" Таку незвичайну рослину продають як зелений сувенір - подарунок до Дня всіх закоханих - 14 лютого. Насправді, ця оригінальна рослина - різновид хойї - хойя керрі. Її також називають хойя Валентинка або закохана хойя.

Хойя прийшла в наші будинки з південно-східної Азії: з півдня Індонезії та Китаю, з Нової Гвінеї, Таїланду, з островів Малайського архіпелагу, деяких частин Індії. Крім того, її можна зустріти на півночі Австралії. Дуже декоративна завдяки формі листочкам- листочки схожі на сердечка.

Місце розташування

Восковий плющ – домашня рослина. Вона не підходить для вирощування в саду, оскільки любить тепло, боїться вітрів і палючого сонця. Під прямим сонцем листочки червоніють і отримують потужні опіки, також вітер може уповільнити її зростання. У цієї ліани досить невелика коренева система, тому їй не потрібні об’ємні горщики. У приміщенні найкраще підійде південно-східне або південно-західне вікно, адже хойї потрібне притінення від жарких полуденних променів. Восковий плющ при значному розростанні потребує опори, її можна зробити у вигляді гнучкої арки. Можна вирощувати хойю і в підвісних кошиках. Рослина не любить обрізки, але пошкоджені листя слід видаляти, можна обрізати пагони, на яких не було квіток. Після появи бутонів рослина краще не рухати - вони можуть опасти. Крім того, не можна видаляти відцвілі квітконоси, на їх місці в новому сезоні розвинуться нові квітки.pic

Температура і вологість

Влітку бажана температура для цієї рослини не вище 24 °С, а взимку мінімальна 10 - 16°С. Не зайвим буде регулярне (1 раз на 2 тижні) обприскування теплою водою, не потрапляючи на квітки, або можна помістити горщик в піддон з вологим керамзитом.pic

Оптимальний полив

Грунт має бути помірно вологим і висихати на 2-3 см перед наступним поливом. Поливати м'якою водою не частіше одного разу на тиждень влітку (якщо не дуже сухо і спекотно). Взимку полив варто обмежити до 1 разу кожні 14 днів.pic

Підживлення

Грунт має бути пухким, повітропроникним, тому до нього слід додати пісок або перліт з торфом, якщо земля надто щільна. Для суміші власного приготування слід узяти: 3 частини листової землі, 2 дернової землі, 2 частини перегною, 1 частина піску. Завжди використовуйте горщик з отвором. У період вегетації 1-2 рази на місяць варто підживити хойю рідким добривом, розведеним удвічі. Пересадку слід здійснювати у квітні 1 раз на 2-3 роки, восковий плющ краще цвіте у тісних горщиках.

Розмноження

Восковий плющ розмножують верхівковими живцями довжиною 8-10 см, які мають кілька бруньок, вкорінювати в суміші вологого торфу і піску при температурі 20-25 °С. Накрити контейнер зверху поліетиленом або склом. Можливе розмноження повітряними відводами або листям з пазушної бруньки.pic

Шкідники та хвороби

Уражається найчастіше борошнистими червцями, а також павутинним кліщем, кореневою гниллю. При надлишку вологи можуть загнивати коріння і стебла, жовтіти і гнити листя. Пелюстки і бутони можуть обсипатися, якщо на них потрапила волога при обприскуванні або через переміщення горщика. Повільне зростання і блідо-зелене листя спостерігаються при нестачі азоту в ґрунті. Коричневі сліди від опіків з'являються при надлишку світла. Листя скручується і сохне, коли дуже спекотно і сухо.

переглядів: 1807

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 686)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 1349)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 2429)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 774)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.