Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 22.12.2015

На Рівненщині з'явиться 19 незалежних газет

На Рівненщині з'явиться 19 незалежних газет На 19 газет комунальної форми власності, що зареєстровані на Рівненщині, чекає роздержавлення.

Закон «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» нещодавно прийнятий у парламенті та вже чекає свого підпису у Президента.

Тож влада Рівненщини вже не фінансуватиме видання, а замовлятиме інформаційні послуги виключно на договірних умовах.

Як працювати редакціям у період роздержавлення ЗМІ, у яких відносинах бути із владою, та що робити, аби не стати «бульварною» пресою. Ці та інші актуальні питання роботи обговорили під час виїзної наради-практикуму на базі газети «Володимирецький вісник», організований управлінням інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Рівненської ОДА спільно з секретаріатом РОО НСЖУ. Участь у навчанні взяли голова обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк, голова Володимирецької районної ради Василь Ковенько, перший заступник голови РДА Анатолій Рижий, головні редактори районних ЗМІ.

«25% комунальних ЗМІ по всій Україні не готові до роздержавлення. Окремі «районки» не хочуть бути самостійними, а щоб влада і далі залишалась співзасновником», - поінформував головний редактор газети «Володимирецький вісник» Сергій Скібчик. Водночас, журналіст переконаний, що найкращий варіант в умовах реформування – співпраця ЗМІ і влади. Треба змінювати свідомість того, що інформація – це послуга, за яку потрібно платити.

Тим часом, після роздержавлення частина районних друкованих ЗМІ може очікувати закриття, інші – можуть стати привабливими для заможних людей – як українців, так і іноземців. У зв’язку з цим Дмитро Тарасюк застеріг: редакційним колективам потрібно бути обережними, аби не «продатися». У результаті газета може стати «бульварною», а громада може залишитися непоінформованою про те, що діється в районі, про нові впровадження у сфері державної політики, економіки, соцзахисту тощо.

«Однозначно легше буде тим газетам, котрі мають понад 3-х тисячний тираж. Це «районки» у Сарнах, Зарічному, Рокитному, Володимирці, Березному. Решті буде важче. Тому газетам у сусідніх районах варто об’єднуватися – по два, три видання», - переконаний Дмитро Тарасюк.

На думку голова обласної організації НСЖУ, від керівника «районки» залежить чи не 80% успіху газети – головний редактор має вирішувати долю колективу, визначати напрями фінансування, шукати нові шляхи розвитку газети: збільшення доходів від реклами, співпраця із ГО, створення власних Інтернет-сайтів.

Тим часом більшість комунальних газет Рівненщини вже готові до змін у І-ий або «пілотний етап» цього процесу. Він відбуватиметься протягом наступного року на добровільних засадах. Вже до 31 березня 2016 року редакції мають повідомити засновників, у який спосіб вони планують роздержавлюватись.

У рамках навчання редактори комунальних друкованих ЗМІ Рівненщини відвідали місто Кузнецовськ, побували на Рівненській АЕС, зустрілися та поспілкувалися з її генеральним директором Павлом Павлишиним. Потому ознайомилися із творчим процесом у редакції «Володимирецького вісника» та методологією творення інтернет-сайту.

переглядів: 1015

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 20.08.2018
<a href='/Info/?id=93763' >В Олександрії відкрили мистецьку школу </a>

В Олександрії відкрили мистецьку школу (переглядів: 158)

У рамках святкування 500-річчя села Олександрія презентували реорганізовану мистецьку школу.
// 20.08.2018
<a href='/Info/?id=93761' >Медзаклади Рівненщини перейдуть на нове фінансування</a>

Медзаклади Рівненщини перейдуть на нове фінансування (переглядів: 106)

Це заклади, що надають послуги первинної медичної допомоги і які підписали договори із Національною службою здоров’я України під час «другої хвилі».
// 20.08.2018
<a href='/Info/?id=93752' >На Володимиреччині ліквідували пожежу в житловому будинку [ФОТО]</a>

На Володимиреччині ліквідували пожежу в житловому будинку [ФОТО] (переглядів: 176)

Вчора, 19 серпня о 19 год. 21 хв. До пожежно-рятувальної служби за номером 101 надійшло повідомлення про пожежу в с. Зелене, Володимирецького району.
// 19.08.2018
<a href='/Info/?id=93711' >На Рівненщині в’їжджати в ліси транспортним засобам заборонено</a>

На Рівненщині в’їжджати в ліси транспортним засобам заборонено (переглядів: 346)

В області діє заборона на відвідування хвойних лісів.