rivne1.tv / Проекти / Святкові канікули / Архів /
// 13.01.2016

Традиції святкування старого нового року

Традиції святкування старого нового року Останнє свято з “новорічних” – Старий Новий рік, має безліч цікавих традицій святкування.

Що приготувати?

Вечір напередодні Старого Нового року називається Щедрий вечір, Василів вечір, або свято Маланки. Традиційно цього вечора господині готують кутю, але не просто багату, як на Різдво, а щедру, заправлену смальцем, або салом. Також, на українському столі обов’язково мають бути страви зі свинини, ковбаси, кров’янка, сало, холодець, вареники та пироги, якими пригощають рідних, гостей, а також посівальників і щедрувальників.

Щедруєм і посіваєм!

У Щедрий вечір обов’язково щедрують, а наступного дня – посівають. Молодь збирається компаніями і ходить від одного дому до іншого. Ці гарні українські традиції супроводжуються словами побажань добра, здоров’я і благополуччя сім’ям, піснями, танцями і засіванням зерна з побажаннями багатого врожаю. Щедрують дівчата, посівають чоловіки і не навпаки, щоб не відлякати удачу на весь рік.

Віншування (засівалки):

Сію, сію, посіваю, з Новим роком Вас вітаю На щастя, на здоров’я, на Новий рік! Щоб краще родило як уторік. Жито, пшениця, горох, сочевиця Коноплі до стелі, а льон по коліна Щоб хрещена голівка не боліла!

Привітання з Старим Новим роком:

Чи вiн старий, чи може він новiший – Хай голову над цим ламає дехто iнший. Тебе ж я просто хочу привiтати, Здоров’я, радостi, кохання побажати! Можливо, позабув щось ненароком, Коротше – з старим Новим роком!!!

Прикмети на цей день:

якщо сонце зійде високо, весь рік буде щасливим, а особливо добрим буде садовий урожай. якщо падає м’який сніг – до врожаю, а коли тепло, тоді літо буде дощовим. якщо іній рясно покриває дерева, буде врожай зернових і хороший медозбір!

Святкуйте, засівайте, щедруйте та вітайте своїх близьких! Нехай здійсняться всі Ваші сподівання у новому році !

переглядів: 1433

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Щоб залишити коментар, нажміть на іконку своєї соцмережі
Вконтакте   Facebook   Однокласники

Інші публікації у розділі:

// 08.12.2016
<a href='/Info/?id=75561' > Де і з ким зустріти Новий рік  2017?</a>

Де і з ким зустріти Новий рік 2017? (переглядів: 84)

Говорять: як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. Тому до його підготовки варто взятися заздалегідь, а ми вам у цьому допоможемо.
// 19.01.2016
<a href='/Info/?id=59628' >Як правильно зберігати водохресну воду?</a>

Як правильно зберігати водохресну воду? (переглядів: 1270)

Набираючи святу воду на Водохреща, потрібно робити це тільки з чистими помислами, з радістю. Найкраще зберігати її біля ікони, не обов’язково ставити воду в холодильник.
// 19.01.2016
<a href='/Info/?id=59563' >19 січня - Хрещення Господнє, свято Водохреща</a>

19 січня - Хрещення Господнє, свято Водохреща (переглядів: 893)

Свято Водохреща, що відзначається 19 січня, має й іншу назву - Богоявлення. Може виникнути закономірне запитання: чому Богоявленням названий не день народження Ісуса Христа, а саме цей день. Відповідь проста: справжній день не той, у який Христос народився, а той, у який він хрестився й освятив воду.
// 18.01.2016
<a href='/Info/?id=59533' >Народні прикмети на Хрещенський Святвечір </a>

Народні прикмети на Хрещенський Святвечір (переглядів: 1051)

Це Другий Святвечір, під час якого проводили обряди, пов'язані з освітленням води. Напередодні Водохреща це відбувалося в храмах, а вже в саме свято Хрещення - на вулиці, біля джерел і річок.