rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 15.01.2016

Поради рівненським батькам: як довести вину медиків при наданні неякісної медичної допомоги

Поради рівненським батькам: як довести вину медиків при наданні неякісної медичної допомоги Звертаючись по медичну допомогу, ми чекаємо якісно наданих медичних послуг і якнайшвидшого відновлення хорошої фізичної форми. Проте нерiдко трапляється так, що медичний персонал припускається помилки та завдає шкоди здоров’ю пацiєнта. Особливо прикро, коли цим пацієнтом виявляється дитина. Як діяти, якщо ви потрапили в таку ситуацію?

У таких випадках пацiєнт або його родичi намагаються «знайти правду», звертаючись до суду. Зазвичай подібні судовi справи розглядають декiлька рокiв, адже для встановлення причин негативних наслiдкiв для здоров’я пацiєнта потрiбне застосування спецiальних знань в галузi медицини, а отже, призначення судово-медичної експертизи, а iнодi й декiлькох експертиз, якщо думки експертiв не спiвпадають або не вирiшенi всi спiрнi для сторiн питання.

Проте якщо сторона вважає, що висновок експерта необґрунтований, суперечить iншим матерiалам справи або викликає сумнiви в його правильностi, вона може на пiдставi ч. 2 ст. 150 ЦПКУ звернутися до суду з клопотанням про призначення повторної експертизи, яка доручається iншому експертовi.

Щоб мати право на матеріальне вiдшкодування, особа повинна обґрунтувати та довести в судовому засiданнi таке:

а) факт дiї чи бездiяльностi лiкарiв, яка виразилася в неправильнiй дiагностицi захворювання чи неправильно призначеному лiкуваннi.

Тому, перш нiж писати позовну заяву, необхiдно визначити, у якому вiддiленнi лiкувався хворий (лiкарську спецiальнiсть), i встановити, який дiагноз поставили хворому в лiкувальному закладi. Як правило, при виписцi пацiєнту видається лише епiкриз, надати iншу документацiю лiкувальний заклад вiдмовляється. Проте пацiєнт має повне право вимагати будь-яку документацiю, яка наявна в лiкарняному закладi (зокрема, медичну картку хворого, результати всiх аналiзiв та щоденник лiкування), посилаючись на ст. 34 та 49 Конституцiї, ст. 285 ЦКУ та ст. 39 Основ законодавства України «Про охорону здоров’я».

б) наявнiсть наслiдку у виглядi завдання шкоди здоров’ю пацiєнта.

Доказами можуть слугувати: факти звернення до iнших лiкарiв (якi призначали лiкування); факти виявлення iнших хвороб чи перехiд iснуючої хвороби в хронiчну форму, що могло бути результатом неправильного лiкування; письмовi висновки iнших лiкарiв, якi оглядали чи лiкували пацiєнта, що мають силу висновку спецiалiста.

в) причинний зв’язок мiж дiяннями лiкарiв та отриманим наслiдком.

Якщо особа вважає, що зможе довести всi зазначенi складовi, вона може звернутися до вiдповiдного суду.

Наталія Левчук
переглядів: 851

   список    наступний матеріал >>








Щоб залишити коментар, нажміть на іконку своєї соцмережі
Вконтакте   Facebook   Однокласники

Інші публікації у розділі:

// 02.11.2016
<a href='/Info/?id=73844' >Особливі дітки навчатимуться у звичайних школах</a>

Особливі дітки навчатимуться у звичайних школах (переглядів: 202)

Із 1 вересня 2017 року в Україні припиниться набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл (шкіл-інтернатів). Ці діти будуть навчатися у спеціальних або інклюзивних класах загальноосвітніх навчальних закладів, повідомляє Міністерство освіти і науки України
// 05.10.2016
<a href='/Info/?id=72569' >Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет?</a>

Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет? (переглядів: 965)

Час соціальних мереж впливає на наш стиль життя: все, що ми робимо - відразу потрапляє до соцмереж. Відпочинок, робота, іжа - чим багаті, тим і раді. А найбільше багатство - діти, ледь не з пелюшок стають зірками всесвітньої павутини, і від цього нікуди не сховатися. Але що ж потрібно знати батькам, аби вберегти себе та малюків від негативу із інтернету - читайте далі.
// 26.08.2016
<a href='/Info/?id=70740' >Нові стандарти у дитячих садках: що треба знати батькам?</a>

Нові стандарти у дитячих садках: що треба знати батькам? (переглядів: 1004)

Нарешті! Нарешті можна видихнути із полегшенням батькам всіх малюків, адже вступили в силу нові норми згідно з якими працюватимуть дитячі садочки. Про що саме потрібно знати батькам про новинки - читайте нижче.
// 23.07.2016
<a href='/Info/?id=64845' >Жінка-підприємець? Ви теж можете отримувати допомогу по вагітності та пологах!</a>

Жінка-підприємець? Ви теж можете отримувати допомогу по вагітності та пологах! (переглядів: 1141)

Жінка-підприємець може отримати допомогу від Фонду соцстрахування по тимчасовій втраті працездатності (надалі – Фонд), якщо вона бере добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування шляхом укладення Договору з ПФУ та сплачує добровільні внески. Про додаткові умови читайте далі.