rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 20.01.2016

7 порад рівненським батькам: як підготувати дітей до прийому у стоматолога

7 порад рівненським батькам: як підготувати дітей до прийому у стоматолога
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Налякані минулим досвідом, люди жахаються, коли приходить час відвідати дантиста. Ніхто не любить штрикання, поколювання і взагалі чужі руки у власному роті. Біль і страх перед подібними процедурами створюють негативну атмосферу у стоматологічному офісі. Дивує те, що одні діти вередують і репетують ще перед дверима клініки, а інші спокійно сидять в кріслі, ще й дякують в кінці. Від чого залежить поведінка дитини в стоматологічному кріслі?

Правильний підхід до дитини повинен розпочатись ще вдома, до того як вона перетне поріг кабінету. Саме батьки можуть посприяти позитивному досвіду дитини і ось декілька порад як це зробити:

1. Рольові ігри

Зіграйте у прийом стоматолога, де один з батьків стоматолог, а дитина - клієнт, а потім поміняйтесь ролями. Як гратись в стоматолога? Порахуйте зуби, подивіться на поверхню зубів в маленьке дзеркальце, яке запросто можна придбати. Основна мета гри - допомогти дитині звикнути до рутинних стоматологічних дій, та комфортно себе почувати, коли в тебе в роті хтось працює.

2. Читайте з дитиною книжки

На превеликий жаль в українській літературі дуже мало книжок на стоматологічну тематику. Тож пропонуємо вам звернутися до закордонної літератури. Все, що потрібне дітям - це кольорові картинки, а от текст вже можна придумати самому.

3. Знайдіть дитячого стоматолога

Дитячий лікар-стоматолог знайде кращий підхід до дитини, ніж стоматолог для дорослих.

4. Слідкуйте за тим, що ви говорите дитині

Будьте чесними, проте не розповідайте неприємні деталі. Якщо ви не знаєте відповіді на питання, скажіть, що стоматолог знає більше, тому треба запитати в нього. Ніколи не кажіть дитині, що «боліти не буде»! Для чого розказувати про свій невдалий досвід дитині?

5. Не заохочуйте своїх дітей

Не обіцяйте дитині нагороду за те, що він/вона піде до стоматолога. Це звучить дуже підозріло, ніби якась велика страшна справа.

6. Нагодуйте дитину

Якщо немає специфічних вказівок, коли лікар наголошує на тому, що їсти не можна, у всіх інших випадках сита дитина - щаслива дитина. Голодна дитина - явно нещасний клієнт.

7. Не обіцяте зайвого

Важливо залишатись позитивним, проте не варто давати дитині марних надій. Уникайте фраз «все буде добре», бо це може розчарувати дитину у разі потреби у лікуванні.

Батьки повинні слідкувати за розвитком ротової порожнини. Щоденно чистити зуби і користуватись флосом, регулярно приходити на перевірки до стоматолога, щоб уникнути проблем із зубами дитини. Саме профілактика - берегиня здорової посмішки.

Наталія Левчук
переглядів: 1028

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 30.03.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 929)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 21.03.2018
<a href='/Info/?id=77287' >Діти і стоматолог - як їм потоваришувати? [ПОРАДИ]</a>

Діти і стоматолог - як їм потоваришувати? [ПОРАДИ] (переглядів: 1351)

Лікар у білому халаті, специфічний "аромат" у стоматологічній клініці та крики дітей за дверима...Такі реалії може зустріти дитина, коли йде лікувати зуби. Як зламати "систему" страху від лікування та подружити стоматолога і малюка - читайте далі.
// 21.05.2017
<a href='/Info/?id=74879' >Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ]</a>

Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ] (переглядів: 1608)

Малюк постійно підходить до вас, тримається за щоку та скаржиться на біль. І вже навіть ваш "чарівний" поцілунок не допомагає. Що ж робити, якщо вихідний-лікаря немає-чекати до завтра? Декілька порад батькам!
// 11.01.2017
<a href='/Info/?id=76860' >Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей?</a>

Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей? (переглядів: 1366)

Навіщо лікувати?!? Все одно випадуть! Таку фразу промовляло чимало батьків та і турбує це питання багатьох. Чи дійсно це так і що варто робити із молочними зубками діток - читайте у наступному матеріалі.