rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 11.07.2016

Типові спірні ситуації в рівненських дитячих садочках: як вирішити? [ПОРАДИ]

Типові спірні ситуації в рівненських дитячих садочках: як вирішити? [ПОРАДИ]
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Вимоги до зовнішнього вигляду дітей, їх зачіски, і навіть обов'язок носити певну форму при відвідуванні дошкільного закладу не встановлені на законодавчому рівні. Найчастіше певні правила відвідування прописуються в договорі з дитячим садом, а також в його статуті і включають в себе "охайний вигляд, вмите обличчя, підстрижені нігті і чистий одяг". Буває так, що вихователі під різними приводами не хочуть пускати малюка в групу, посилаючись на правила дитячого садка. Наскільки вони праві?

1. У хлопчика довге волосся. Батьки кажуть, що ця модельна стрижка - хіт сезону. Медсестра вимагає підстригти волосся, мотивуючи це дотриманням санітарних норм (втім, аргументи можуть бути різними).

Насправді ні в одному нормативному акті не прописано, що дитина має бути з коротким волоссям. Все, що не заборонено українським законодавством, дозволено. До того ж у дівчаток і виховательок теж довге волосся!

2. Для занять з фізкультури або танцям потрібна певна форма. Дитину не пустили на заняття, коли вона прийшла у спортивній формі іншого кольору або забув чешки.

В даному випадку дії вихователя незаконні. Звичайно, красиво, коли всі діти в чорних шортах, білих майках і шкарпетках. Але як уже було сказано, обов'язкову форму для дитячих садків ще не ввели. Якщо навіть у статуті прописана форма у вигляді білої футболки і чорних штанців для занять танців, ці приписи носять лише рекомендаційний характер. Для вирішення проблеми досить поговорити з завідуючою.

3. Вихователь стверджує, що в зимову пору року всі діти в групі повинні ходити в колготках. І неважливо, що в приміщенні дуже тепло!

Скоріше за все, коли всі діти в колготках, їх легше збирати на прогулянку. Або персонал саду переживає, що в разі захворювання дитини відповідати будуть вони. Батьків теж зрозуміти можна. З дівчатками все набагато простіше: платтячко і колготки. А з хлопчиками? Пітніти в колготках і штанцях неприємно. Батькам доведеться домовлятися з нянечкою.

Наталія Левчук
переглядів: 1716

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 14.09.2018
<a href='/Info/?id=72569' >Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет?</a>

Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет? (переглядів: 2550)

Час соціальних мереж впливає на наш стиль життя: все, що ми робимо - відразу потрапляє до соцмереж. Відпочинок, робота, іжа - чим багаті, тим і раді. А найбільше багатство - діти, ледь не з пелюшок стають зірками всесвітньої павутини, і від цього нікуди не сховатися. Але що ж потрібно знати батькам, аби вберегти себе та малюків від негативу із інтернету - читайте далі.
// 28.06.2018
<a href='/Info/?id=92075' >За кордон із дитиною без спецдозволу - майбутні нововведення в Україні</a>

За кордон із дитиною без спецдозволу - майбутні нововведення в Україні (переглядів: 2279)

Другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває ініційованого Міністерством Юстиції україни має на меті це впровадити.
// 21.04.2018
<a href='/Info/?id=89993' >5 нових правил, за якими зараховуватимуть першачків</a>

5 нових правил, за якими зараховуватимуть першачків (переглядів: 713)

Вступні конкурси до перших класів скасували. Тепер школи зобов’язані приймати усіх дітей, без винятку, з найближчих будинків. За задумом Міністерства освіти, це викорінить корупцію. Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла усі деталі нових правил.
// 06.12.2017
<a href='/Info/?id=87344' >Причини та наслідки позбавлення батьківських прав</a>

Причини та наслідки позбавлення батьківських прав (переглядів: 918)

На жаль, сьогодні випадки позбавлення батьківських прав одного, або й обох батьків за порушення прав дитини, ухиляння від її виховання, або й за жорстоке поводження із нею, не рідкість. Інколи й один з батьків (батько або мати) прагне позбавити іншого батьківських прав через байдужість до дитини. Чи можна якось позбавити батьківських прав одного із батьків, який зовсім забув про дитину, що для цього потрібно, та які наслідки матимуть такі дії, консультує Міністр юстиції Павло Петренко.