rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 28.01.2016

Коли фторування зубів приносить найбільше користі здоров’ю дитини?

Коли фторування зубів приносить найбільше користі здоров’ю дитини?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Проблеми з зубами у дитини можуть обернутися справжньою катастрофою. Як правило, діти не дуже люблять лікарів, але стоматологів бояться найбільше. Тому завдання батьків - запобігти розвитку карієсу і зробити так, щоб зустрічі малюка і лікаря відбувалися тільки з метою огляду. Одним з методів профілактики карієсу є фторування зубів.

За допомогою цієї процедури на поверхню емалі наносяться спеціальна речовина, завдяки чому вона насичується іонами фтору, а процес руйнування зубів призупиняється.

Вперше проводити фторування можна в 1,5-2 роки. Важливо визначити, з якою метою ви хочете це зробити. Дана процедура підійде дитині з високою чутливістю зубів або на початковій стадії карієсу. Також фторування може проводитися, якщо в питній воді вміст фтору менше норми.

Що відбувається, якщо на поверхні зуба вже є порожнини темного кольору? Якщо запломбувати дентильнні канальці, в яких розмножуються бактерії, вони отримають ідеальні умови для свого існування. Карієс буде успішно розвиватися, а батьки будуть впевнені, що все в порядку, але ж це зовсім не так. Тому використання фторування зубів як спосіб боротьби із карієсом не допускається, тут допоможе тільки повноцінне лікування.

Дітям рекомендується проводити процедуру в період зміни зубів. Коли зуб тільки прорізується, він володіє «ніжною» емаллю, в якій міститься недостатня кількість необхідних мінералів.

Насичення ними зубної поверхні займає близько 2 років. Так як в цей час зуб чутливий до будь-якого впливу і може легко постраждати від карієсу, йому необхідна додаткова підтримка.

Також небезпека карієсу у дітей виникає в підлітковому віці. Відбувається це через активний ріст, гормональні зміни, в цей час підвищується в'язкість слини, що негативно позначається на стані емалі. Ще одним показанням до фторування зубів є захист емалі до і після установки брекет-системи.

Протипоказанням до проведення фторування зубів є флюороз. Він розвивається, коли в процесі формування зубів підвищений вміст фтору руйнує амелобласти, що призводить до гіпоплазії емалі.

У домашніх умовах можна використовувати фторовмісні пасти, гелі, ополіскувачі. Якщо в організм не потрапляє достатня кількість фтору, то можна приймати таблетки. Найбільший ефект дасть прийом таблеток фториду натрію в період дозрівання зубних тканин, тобто починаючи з 2 - річну віку. Але перед вживанням подібних препаратів обов’язково треба проконсультуватися з лікарем. Не слід застосовувати їх «про всяк випадок»!

Наталія Левчук
переглядів: 1103

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 30.03.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 1062)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 21.03.2018
<a href='/Info/?id=77287' >Діти і стоматолог - як їм потоваришувати? [ПОРАДИ]</a>

Діти і стоматолог - як їм потоваришувати? [ПОРАДИ] (переглядів: 1363)

Лікар у білому халаті, специфічний "аромат" у стоматологічній клініці та крики дітей за дверима...Такі реалії може зустріти дитина, коли йде лікувати зуби. Як зламати "систему" страху від лікування та подружити стоматолога і малюка - читайте далі.
// 21.05.2017
<a href='/Info/?id=74879' >Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ]</a>

Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ] (переглядів: 1614)

Малюк постійно підходить до вас, тримається за щоку та скаржиться на біль. І вже навіть ваш "чарівний" поцілунок не допомагає. Що ж робити, якщо вихідний-лікаря немає-чекати до завтра? Декілька порад батькам!
// 11.01.2017
<a href='/Info/?id=76860' >Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей?</a>

Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей? (переглядів: 1384)

Навіщо лікувати?!? Все одно випадуть! Таку фразу промовляло чимало батьків та і турбує це питання багатьох. Чи дійсно це так і що варто робити із молочними зубками діток - читайте у наступному матеріалі.