rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 05.02.2016

Французька для найменших: як і навіщо вчити?

Французька для найменших: як і навіщо вчити?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Вивчати іноземні мови - престижно і потрібно. Діти швидко та легко запам'ятовують нові слова і вирази. Та як вчити з малюками іноземну мову правильно та ефективно?

Перш ніж починати навчати маленьких дітей французької мови, їм необхідно розповісти про те, що в світі існує багато країн і, що в цих країнах люди розмовляють різними мовами. Детальніше розкажіть про французьку мову. Підберіть і покажіть дитині красиві фотографії франкомовних країн (Франція, Канада, Швейцарія, Бельгія, Демократична республіка Мадагаскар, Сенегал та інші). Поясніть, що вивчивши французьку мову, вона зможе знайти друзів в різних країнах, на різних континентах. Познайомте дитину з визначними пам’ятками, географією, культурою цих країн, розкажіть про їх свята. Почитайте з дітьми книги французьких письменників. Все це викликає в дитини бажання вивчати французьку мову, виховує повагу до інших народів.

Старшим дітям можна пояснити, що знання французької мови дасть їм можливість спілкуватися з людьми, читати газети, журнали франкомовних країн, слухати їх радіо і дивитися телебачення; розуміти значення слів французького походження; розуміти французькі слова і вирази в творах класиків; читати твори французьких письменників і поетів в оригіналі; читати і розуміти інформацію на французьких товарах; отримати гарну освіту; влаштуватися на хорошу роботу.

Крім того, вивчення французької мови впливає на загальний розвиток дитини, її мовні здібності, на розширення загального кругозору.

Особливості навчання дітей французької мови у віці від 4 до 7 років.

Вік від 4 до 7 років є найкращим для початку вивчення мови, так як в цьому віці діти мають гарну пам’ять і з задоволенням сприймають все нове.

Існує ряд особливостей при навчанні маленьких дітей, які потрібно враховувати. Перш за все, це тривалість занять. У віці 4 років заняття має тривати не більше 20 хв. в 5 років - 25 хв. в 6-7 років - 30 хв. Заняття повинні проходити в спокійній, дружній обстановці. Слід пам’ятати, що в цьому віці основним видом діяльності є гра. Тому всі заняття повинні проходити в ігровій формі. Обов’язковим є використання наочності (великі яскраві іграшки, барвисті картинки). Не забувайте, що дитині необхідна зміна видів діяльності (зміна ігор, вправ). Як вчити дітей французької мови у віці 4-7 років? Якщо Ви вирішили самі навчити свою дитину французької мови, почніть з розповіді про Францію. Розкажіть малюкові про те, що у Франції живе маленький Французький язичок, у нього є свій будиночок (ротик), в якому є дно, піднебіння і стінки. Нехай дитина язичком поторкає їх у себе в роті. Нехай дитина кілька разів м’яко, плавно, але швидко відкриє і закриє ротик. Це проста вправа допомагає дитині подолати зажатість щелепних м’язів і допоможе надалі чітко й виразно говорити французькою. Більшість французьких голосних округлені, тому у дитини необхідно виробляти навик руху губ вперед, навик тривалого збереження напруги в витягнутих губах. Для цього можна запропонувати дитині в ігровій формі наступну артикуляційну вправу: “Французький язичок” любить грати на трубочці. (Робимо губи трубочкою і витягаємо їх вперед, дитина повторює). “Язичку”це так подобається, що він при цьому посміхається. (Не розтуляючи губ, плавно переходимо з положення губи трубочкою в посмішку, потім знову робимо губи трубочкою. Під час виконання вправи стежте, щоб дитина не розслаблювала губи). Підключіть свою фантазію і придумайте різні історії про “Французький язичок” при вивченні французьких звуків. Навчанню фонетиці необхідно приділити велику увагу на початковому етапі. Для цього сам батько повинен володіти бездоганною вимовою. Пам’ятайте, якщо дитина буде неправильно вимовляти звуки, вона не буде розуміти правильну усну французьку мову. Кожне заняття французькою мовою починайте з фонетичної зарядки.

Лексика

Навчання лексиці включає в себе кілька етапів:

Ви показуєте велику іграшку або картинку і називає її французькою. Дитина повторює. Ви стежите за вимовою. За одне заняття вводиться не більше 4-6 нових слів. Чим молодша дитина, тим менше нових слів вводиться. Закріплення лексики проходить в ігровій формі. Наприклад, ви називаєте певний предмет французькою, дитина знаходить цей предмет і показує його. Потім міняєтеся ролями. На етапі тренування дитина включає нові слова в коротенькі фрази. Розіграйте міні-діалоги, використовуючи нові слова. Щоб нова лексика закріпилася в словнику дитини, обов’язково необхідно її повторювати.

Паралельно з введенням нової лексики можна вводити 1-2 нові граматичні конструкції, показуючи на прикладі як їх можна використовувати.

З самого початку намагайтеся на заняттях розмовляти з дитиною французькою мовою і залучайте її в діалог. Найбільш елементарний міні-діалог дитина може освоїти вже на першому занятті. Не рекомендовано на початковому етапі навчання французької мови навчати дитину читанню та письму.

переглядів: 1226

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 26.06.2017
<a href='/Info/?id=82772' >Які ж вони вчителі наших дітей? [ІНФОГРАФІКА]</a>

Які ж вони вчителі наших дітей? [ІНФОГРАФІКА] (переглядів: 971)

Віддзвенів останній дзвоник, нарешті розпочалися канікули і пора підводити підсумки за навчальний рік. не завжди підсумки це оцінки та табелі. Сьогодні під прицілом вчителі наших малюків. Хто вони, які - читайте та дивіться у наступному матеріалі.
// 07.05.2017
<a href='/Info/?id=79481' >Як швидко та легко навчити дитину рахувати? [ПОРАДИ]</a>

Як швидко та легко навчити дитину рахувати? [ПОРАДИ] (переглядів: 1540)

Рахувати - легко та цікаво, а з нашими підказками вам та вашому малюку буде комфортно. Дитина без проблем освоїть нову навичку та із задоволенням пройде цей процес. Читайте далі.
// 25.04.2017
<a href='/Info/?id=80673' >Привчити до навчання: як батькам підготувати малюка і про себе не забути?</a>

Привчити до навчання: як батькам підготувати малюка і про себе не забути? (переглядів: 951)

Допомагати чи ні? Нарікати на систему та вчителів чи все-таки розібратися? Питань у батьків школярів чимало, проте - нехай самостійно вчить уроки чи все-таки допомагати - говоримо про це далі.
// 21.03.2017
<a href='/Info/?id=79581' >Інклюзивна освіта: що варто знати батькам?</a>

Інклюзивна освіта: що варто знати батькам? (переглядів: 1143)

В Україні лише в небагатьох школах функціонують інклюзивні класи. Проте, аби вони з'являлися потрібні запити від батьків та їхні заяви.