rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 11.02.2016

Як ефективно підібрати та вивчити з дитиною скоромовку?

Як ефективно підібрати та вивчити з дитиною скоромовку?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Працювати над мовленням дитини – це не просто бажана інвестиція у розвиток вашого чада, а й потрібна. В цій статті ми запропонуємо вам один із шляхів розвитку мовлення вашої дитини – українські скоромовки. А також спробуємо відповісти на питання: як правильно підібрати скоромовку саме для вашої дитини та як завчити скоромовку?

Скоромовка як жанр – це витвір народної педагогіки, зокрема народної логопедії. Турбуючись про діток, народна педагогіка створила на кожний звук, який опановує дитя, відповідну скоромовку. Є також багато скоромовок на поєднання кількох звуків. Для групового заучування народна педагогіка пропонує скоромовки-діалоги.

Скоромовка для дитини – це гра. Особливість скоромовки: її не читають, а повторюють зі слуху. Цінність скоромовки, на відміну від віршиків, загадок та інших жанрів, не в її змісті, а в насиченості певним звуком та в поєднанні кількох звуків у слові, а таких слів – у реченні.

Як завчити скоромовку?

1. Спочатку повільно проговоріть скоромовку двічі, чітко артикулюючи (вимовляючи) кожен звук.

2. Якщо ваша дитина старшого дошкільного віку, то запитайте: "Який звук є у кожному слові? В яких словах цей звук повторюється двічі (варіант – тричі)?". Можна запитати простіше: "Який звук часто повторюється?".

3. Далі дитина повторює сама чи з вашою допомогою скоромовку кілька разів повільно. Якщо ви заучуєте з двома-трьома дітьми, то можна влаштувати конкурс на кращого читця.

4. Повторювати скоромовку можна таким чином (щоб перетворити це в гру): пошепки – повільно, тихо – трішки швидше, голосніше – ще трішки швидше, дуже голосно – дуже швидко.

Можете при цьому «диригувати» рукою, показуючи різні рівні (знизу вгору чи навпаки), а дитина (діти) будуть з відповідною силою голосу вимовляти (так зване «радіо»).

Для заучування діалогів або поділіть дітей на дві групи, або вирішіть з дитиною, хто з вас буде запитувати, а хто – відповідати. Потім поміняйтеся місцями. При цьому однак заохотьте дитину кілька разів розповісти весь текст скоромовки.

Як підібрати скоромовку саме для Вашої дитини?

Якщо Ваша дитина вже старша, а ще не опанувала якогось звуку для молодших діток – не поспішайте, заучуйте, пробуйте тексти з іншими поєднаннями складних для вас звуків. Підходьте вибірково!

Пам’ятайте, що скоромовки заучують навіть дорослі для вироблення чіткої дикції. Тож і ви самі можете покращити артикуляцію. От ми знайшли ще один плюс таких занять.

Повірте, для дитини це – гра, радість, задоволення від часу, проведеного разом!

Наталія Левчук
переглядів: 1354

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 25.10.2016
<a href='/Info/?id=73470' >Малюк заїкається - що варто знати батькам та як допомогти дитині?</a>

Малюк заїкається - що варто знати батькам та як допомогти дитині? (переглядів: 778)

Логоневроз - хвороба заїкання. Розвивається на фоні неврівноваженості нервової системи або під час "тяжких" періодів життя. Також спостерігається у віці 3 або 5-6 років - коли готуються до садочку чи школи або вже пішли туди. Також заїкання пов'язане із неблагополучною ситуацією в родині. Як заради та допомогти дитині- читайте далі.
// 19.07.2016
<a href='/Info/?id=59708' >10 простих порад логопеда рівненським батькам</a>

10 простих порад логопеда рівненським батькам (переглядів: 3479)

Мова дитини розвивається під впливом мови дорослих і значною мірою залежить від достатньої мовної практики, нормального соціального і мовного оточення, від виховання і навчання, які починаються з перших днів її життя.
// 11.07.2016
<a href='/Info/?id=68425' >Готовність дитини до школи: ТОП поради логопеда для батьків</a>

Готовність дитини до школи: ТОП поради логопеда для батьків (переглядів: 1351)

Чи не всі батьки хочуть, аби їх малеча була найкращою та найрозумнішою. Особливо перед тим, як відправити її до першого класу. Що батькам майбутніх першачків потрібно знати про готовність дітей до школи - читайте далі.
// 19.05.2016
<a href='/Info/?id=65636' >Скоромовки для дітей: хороший спосіб виростити оратора</a>

Скоромовки для дітей: хороший спосіб виростити оратора (переглядів: 1392)

Інвестиції в свою дитину – це найважливіше, мабуть, що ми можемо зараз зробити. В цій статті пропонуємо один із шляхів розвитку мовлення вашої дитини – українські скоромовки.