rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 22.02.2016

Як отримати аліменти без розлучення?

Як отримати аліменти без розлучення?
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Часто зустрічаються ситуації, коли один з подружжя абсолютно не дає коштів на утримання дитини. Не важливо, чи батьки все ще знаходяться у шлюбі, але не живуть разом, чи шлюб між ними так і не був укладений, обов’язок утримувати дитину покладений на обох. Як досягти справедливості? Читайте далі.

Стаття 180 Сімейного кодексу України покладає обов’язок утримувати дитину на обох батьків, незалежно від того, чи перебувають вони в шлюбі між собою. Тобто, позов про присудження аліментів на утримання дитини може бути подано і тоді, коли батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі, і при розірванні шлюбу, і навіть в тому випадку, коли вони ніколи не перебували між собою в шлюбі. Головне, щоб був встановлений факт батьківства. Батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду.

Окрім того, питання сплати аліментів також може бути врегульовано шляхом укладання письмового, нотаріально завіреного договору між батьками.

За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі та від дня пред’явлення позову. Існують випадки, коли можливе присудження аліментів за минулий період. Також Сімейний кодекс країни покладає на батьків обов’язок брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (лікування, розвиток певних дитячих здібностей тощо). Розмір таких витрат за участі батьків також може бути визначений рішенням суду. Такі витрати можуть покриватися разово, періодично або постійно. Аліменти сплачуються тому з батьків, з ким мешкає дитина. Тому в суді мають бути надані докази того, що дитина проживає з позивачем. Наприклад, довідка про склад сім’ї. Батьки дитини можуть проживати як разом, так і окремо – це не суперечить закону. Варто також знати, що право на утримання також мають інші члени сім’ї у випадках, передбачених законом. Наприклад:

- той з батьків, з ким проживає дитина або один із подружжя став непрацездатним до розірвання шлюбу чи протягом року від дня розірвання шлюбу та потребує матеріальної допомого, при можливості колишнім чоловіком (дружиною) надавати матеріальну допомогу (стаття 75 Сімейного кодексу України);

- батьки, які є непрацездатними та потребують матеріальної допомоги, мають право на отримання аліментів від повнолітніх дітей (стаття 202 Сімейного кодексу України).

Наталія Левчук
переглядів: 1200

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 06.12.2017
<a href='/Info/?id=87344' >Причини та наслідки позбавлення батьківських прав</a>

Причини та наслідки позбавлення батьківських прав (переглядів: 431)

На жаль, сьогодні випадки позбавлення батьківських прав одного, або й обох батьків за порушення прав дитини, ухиляння від її виховання, або й за жорстоке поводження із нею, не рідкість. Інколи й один з батьків (батько або мати) прагне позбавити іншого батьківських прав через байдужість до дитини. Чи можна якось позбавити батьківських прав одного із батьків, який зовсім забув про дитину, що для цього потрібно, та які наслідки матимуть такі дії, консультує Міністр юстиції Павло Петренко.
// 22.06.2017
<a href='/Info/?id=82669' >Діти із переселених сімей харчуватимуться безкоштовно</a>

Діти із переселених сімей харчуватимуться безкоштовно (переглядів: 1183)

Діти-переселенці будуть харчуватися безкоштовно - за основу законопроекту №3459-1 більшістю проголосували депутати Веховної ради України.
// 15.06.2017
<a href='/Info/?id=82398' >Безвіз і діти: які документи потрібно мати та які умови виконати</a>

Безвіз і діти: які документи потрібно мати та які умови виконати (переглядів: 1174)

Із 11 червня 2017 року українці мають змогу здійснювати безвізові подорожі до країн ЄС. Відпочити за кордоном, на березі моря чи океану тепер простіше, проте варто підготуватися аби на кордоні не виникло питань. Якщо із дорослими громадянами більш-менш зрозуміло, то постає питання про дітей - що, як і в якій кількості треба брати із собою. Зокрема документів. Про це - читайте у матеріалі.
// 13.03.2017
<a href='/Info/?id=79209' >Народили дитину - оформлюйте допомогу онлайн!</a>

Народили дитину - оформлюйте допомогу онлайн! (переглядів: 1108)

Відтепер українським родинам не доведеться вистоювати довжелезні черги аби подати заявку на отримання допомоги при народженні дитини. Все можна буде зробити не встаючи від комп'ютера.