rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 02.09.2016

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять Батьки повинні знати, що згідно із законом лікар зобов'язаний проводити або призначати алергопроби за найменшої підозри на алергію.

Відповідно до наказу Мінохорони здоров’я України № 127/18 від 02.04.2002 р. "Про організаційні заходи щодо впровадження сучасних технологій діагностики й лікування алергійних захворювань", лікар у випадку виявлення алергії повинен перед призначенням препаратів або введенням анестезії проводити скрінинг-діагностику.

Буває, що батьки не вважають малюка алергіком, а частий нежить і кашель списують на застуди. Але досвідчений лікар за багатьма ознаками визначить алергіка.

Проводити алергопроби необхідно: - якщо у дитини бувають напади ядухи, задишка, душить кашель, періодичні хрипи. - у малюків часто або постійно закладений ніс, бувають виділення без застуди, без явної причини з’являється свербіж очей, повік, носа. - якщо впродовж року з’являються висипи та набряки шкіри. - якщо всі перераховані реакції виникають після застосування ліків, побутової хімії, вживання харчових продуктів. - якщо дитина хворіла на бронхіальну астму, алергійний дерматит. - якщо у дитини були небезпечні реакції на укуси комах.

Для чого потрібні шкірні алергопроби та як їх проводять Одна з найпростіших за виконанням – голковий тест, або прік-тест. Це безкровний тест, у процесі якого шкіру малюка не проколюють, а лише злегка дряпають у ділянці передпліччя. Потім на подряпину наносять алерген і чекають реакції протягом 15-20 хвилин. До речі, з собою на алергопроби можна захопити передбачуваний алерген, щоб з'ясувати, чи справді цей предмет є збудником алергії.

Оцінюють результат алергопроби прік-тест так: негативна – немає реакції, сумнівна – 1-2 мм почервоніння або здуття, позитивна – 3-7 мм, явно позитивна – 8-12 мм, гіперергічна – 13 мм і більше. Часто прік-тести проводять у випадку призначення препаратів або анестезії дитині-алергіку.

Алергологи вважають прік-тест зручним, дешевим і точним способом визначення алергійної реакції. І що дуже важливо для маленьких дітей – не треба здавати кров із вени, пальця. Хоча прік-тести доволі небезпечні, оскільки алергійна реакція при проведення прік-тесту може бути моментальною. Тож алергопроби на шкірі необхідно робити тільки в спеціалізованих центрах, де є можливість одержати першу допомогу у разі гострої алергійної реакції.

Після прік-тесту дитина має перебувати під наглядом лікаря не менше півгодини. Важливо пам'ятати! Будь-який алергоскрінинг не можна робити під час загострення алергії, і не раніше ніж через 2-3 тижні після гострої алергійної реакції, тому що чутливість організму в цей час знижується.

Також, якщо ти даєш дитині антигістамінні препарати, перед алергопробами необхідно зробити перерву на 5 діб.

І простеж, щоб виявлену в малюка позитивну реакцію на будь-який препарат зафіксували в медичній картці. Зрозуміло, що такий препарат для дитини – під забороною.

Наталія Левчук
переглядів: 1629

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>

Щоб залишити коментар, нажміть на іконку своєї соцмережі
Вконтакте   Facebook   Однокласники

Інші публікації у розділі:

// 14.01.2017
<a href='/Info/?id=76920' >Алергія на шерстяні речі у малюка - що ж робити взимку?</a>

Алергія на шерстяні речі у малюка - що ж робити взимку? (переглядів: 421)

Взимку ми кутаємо дітей у теплі речі. Кофтинки, жилетки, шкарпетки, шарфи та шапочки. Тепло і зручно. Але що ж робити, якщо у малюка алергія на головний компонент всіх речей - шерсть? Читайте далі.
// 27.10.2016
<a href='/Info/?id=73555' >Морозна алергія у дітей - що з нею робити?</a>

Морозна алергія у дітей - що з нею робити? (переглядів: 614)

Перший сніг вже випав в Україні, а з ним "випадуть" на дитячі організми і алергії. Холодові. Як попередити їхнє виникнення та як лікувати - читайте далі.
// 24.10.2016
<a href='/Info/?id=68875' >Дитяча декоративна косметика - чи варто купувати її дитині?</a>

Дитяча декоративна косметика - чи варто купувати її дитині? (переглядів: 1419)

Моїй доньці 5 років і нині питання її власної косметики у нас піднімається із періодичністю. А як по-іншому? Вона мене щодня бачить із косметичкою, лаками для нігтів, пінкою для волосся і т.д і т.п. Мене, як маму, турбує це питання, адже я маю сумніви стосовно якості та власне потреби у косметиці для 5-річної красунечки. Що робити таким стурбованим матусям як я - читайте далі.
// 21.09.2016
<a href='/Info/?id=71187' >Алергія у дітей восени: причини виникнення та поради для лікування</a>

Алергія у дітей восени: причини виникнення та поради для лікування (переглядів: 1250 / коментарів: 1)

Восени батькам алергіків розслаблятися не варто. З настанням холодної пори року, пов"язані екзотичні види алергії. Що ж їх провокує - читайте далі.