rivne1.tv / Проекти / ПрофіБуд /
// 27.06.2016

Нові технології будівництва: швидко та ефективно

Нові технології будівництва: швидко та ефективно Ринок будівельних матеріалів і послуг пропонує забудовнику нові технології будівництва, які дозволяють зводити будинки швидше, дешевше, з мінімальними затратами і, що особливо актуально, - з максимальним теплозберігаючим ефектом.

Серед різноманіття пропонованих альтернативних рішень можна виділити чотири групи технологій будівництва:

• незнімна опалубка;
• переставна модульна опалубка;
• будівництво з 3D-панелей;
• каркасне будівництво.

Незнімна опалубка

Її зміст полягає в тому, що в конструкції стін несучі функції покладаються на монолітний залізобетон, а опалубкою для нього служать блоки, плити або панелі з більш легких матеріалів, які після затвердіння бетону не видаляються, а залишаються в товщі стіни, виконуючи формотворчу і теплоізоляційну функцію . Опалубні елементи виставляються відповідно до проекту і з'єднуються між собою за допомогою спеціальних кріплень, після чого в утворену порожнину закладається арматура і заливається бетон.

У світі розроблено кілька технологій незнімної опалубки. Найбільш відома в Україні незнімна опалубка з пустотілих пінополістирольних блоків, наприклад, технологія «Термодім». Існує опалубка з пінополістирольних панелей високої щільності з арматурним каркасом.

Поряд з пенополистирольной, в світі широкого поширення набула і деревно-цементна опалубка, виконана у вигляді блоків і плит. Для виробництва опалубних елементів використовується тріска хвойних порід з відходів деревообробної промисловості та цемент.

pic

Переставна опалубка

ТІБЕ - «Технологія індивідуального будівництва і екологія» - була розроблена в Росії на початку 90-х років винахідником Р. Н. Яковлєвим як «народна технологія», тобто доступна більшості. Вона передбачає зведення будинку самостійно, без застосування найманої робочої сили.

Стіни зводяться за допомогою модулів, які представляють собою переставну опалубку, що дозволяє формувати безпосередньо на стіні, без підсилюючого розчину, пустотілі блоки з цементно-піщаної суміші з невеликою кількістю води. Для зведення фундаментів автором технології ТІБЕ розроблена конструкція ручного бура, що дозволяє отримати фундамент палі підвищеної міцності.

pic

3D-панелі

Ідея даного способу будівництва народилася в Америці, отримала розвиток в Європі, але в Україні прийшла з Росії, де популяризується під торговою маркою «Російська стіна». Ця технологія будівництва об'єднує принципи каркасно-панельного і монолітного домобудівництва. Каркас будівлі збирається з елементів заводської готовності - пінополістирольних панелей в оплетке з двох паралельних зварних арматурних сіток, з'єднаних діагональними стрижнями з оцинкованої або нержавіючого дроту.

Стрижні приварюються під кутом до сіток і «прошивають» пенополистирольную плиту, утворюючи з сітками просторову конструкцію (звідси назва - 3D-панелі). Після установки панелей їх по обидва боки покривають шаром бетону, який утворює суцільну монолітну оболонку. На українському ринку присутні принаймні дві подібні технології будівництва, що відрізняються деякими деталями в конструкції арматурного каркаса.

pic

Каркасна технологія будівництва

Каркасні технології надзвичайно популярні в усьому світі, але мало освоєні вітчизняними забудовниками.

Особливістю каркасного будинку є поділ несучої і огороджувальної функцій конструкції. Перша покладається на каркас - жорстких остов, що складається з вертикальних стійок, горизонтальних балок і діагональних розкосів, що передають навантаження від стін і покрівлі на фундамент. Каркас може бути дерев'яним або металевим. Стіни виконують тільки захисну функцію і несуть навантаження лише від власної ваги, що дає можливість використовувати при їх зведенні різноманітні легкі матеріали і значно зменшити навантаження на фундамент.

Найбільш простий варіант каркасного будинку зводиться по каркасно-рамкової технології будівництва. Збірка всіх елементів будівлі - каркаса і стінового заповнення - відбувається безпосередньо на будмайданчику. Готовий каркас зовні облицьовують вологостійкою OSB-плитою. Порожнечі між елементами каркаса заповнюють теплоізоляційним матеріалом.

Щоб утеплювач всередині каркасної конструкції залишався завжди сухим, з зовнішньої сторони його захищають від атмосферної вологи і вітру спеціальною плівкою, що не перешкоджає виходу залишкового водяної пари, що міститься в порах утеплювача. Щоб в утеплювач не потрапила водяна пара, що утворюється в приміщенні, зсередини його закривають пароізоляційної плівкою. Зовні стіни облицьовуються фасадною штукатуркою, обшивають сайдингом і ін., Зсередини - найчастіше гіпсокартоном.

pic

переглядів: 1268

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 24.05.2017
<a href='/Info/?id=81700' >Всі хочуть жити в "Шоколаді"</a>

Всі хочуть жити в "Шоколаді" (переглядів: 302)

Жити в "Шоколаді" - якщо прибрати з цього словосполучення лапки, то ми сформуємо тезу, з якою погодиться кожен. Всі ми мріємо про те, щоб жити достойно, мати гарну роботу, родину та власне гніздечко, куди б хотілося повертатися. Проте через дороговартісність квадратних метрів не всі мають можливість втілити мрію про власне житло у реальність. Але рівненський забудовник DBN попіклувався про кожного і робить кроки до того, щоб ви жили у "Шоколаді".
// 23.05.2017
<a href='/Info/?id=81724' >Лайфхаки:  як побілити стелю на кухні власноруч?</a>

Лайфхаки: як побілити стелю на кухні власноруч? (переглядів: 136)

Побілки стелі на кухні – це найбільш традиційний варіант обробки стель. Як це зробити правильно - читайте далі.
// 19.05.2017
<a href='/Info/?id=81583' >Рівняни запитують: Як правильно обрати міжкімнатні двері? [ВІДЕО]</a>

Рівняни запитують: Як правильно обрати міжкімнатні двері? [ВІДЕО] (переглядів: 213)

Якщо на сімейній раді вирішили, що в квартирі або будинку пора робити капітальний ремонт, то будуть змінювати не тільки шпалери, меблі, підлогове покриття, але і міжкімнатні двері. Дійсно, стара дверна коробка і міжкімнатні двері можуть не вписуватися в новий модний або просто затишний дизайн. Якщо ви робите ремонт вперше, то задумаєтеся, а які міжкімнатні двері краще вибрати?
// 18.05.2017
<a href='/Info/?id=81543' >Не відкладай мрію на потім: чи можна придбати у Рівному ідеальне житло? [ФОТО]</a>

Не відкладай мрію на потім: чи можна придбати у Рівному ідеальне житло? [ФОТО] (переглядів: 514)

Кожна молода родина мріє про те, щоб жити окремо від батьків та будувати власну сім’ю на своїй території. Водночас, враховуючи ціни за квадратний метр, який пропонують забудовники у Рівному, далеко не кожен може собі дозволити придбати власну квартиру. Ринок нерухомості міста пропонує багато пропозицій, як на вторинному, так і на первинному ринку, проте, що ж у тренді серед молоді?!