Важливим моментом у залученні дитини до приготування їжі залишається (*"зловити момент"*). Тоді, коли малюк сам зацікавлений, має бажання та просить завдання до виконання. Не варто відразу казати "Ні!", а краще знайти завдання по плечу дитині. Як це зробити - читайте у наступному кулінарному матеріалі.

Не варто розпочинати знайомство дитини з кухнею розпочинати фразами "Ти ще маленький!", "Наступному разу", "Дорости спочатку". Цим самим ви можете назавжди відбити бажання у дитини допомагати в чомусь та долучатися до кулінарного процесу.



pic Для початку можна презентувати малюку власний фартушок, ковпак та прихватки. Гарненьке та особисте, дівчинці - дівоче, а хлопчику - як у справжнього шеф-кухаря.

3-4 роки

Чудовий вік для старту. Почати можна із випічки або ж готування напівфабрикатів. Малюку окрему дощечку, гірку муки, шматок тіста, ну і звісно - качалку. Нехай розкачує тісто в тоненький шар. Далі у нагоді стануть формочки для коржиків: метелики, грибочки, зірочки - фантазія має де розгулятися. Якщо ж це пельмені чи варенички - забава не з менших, нехай ховає начинку у тісто і закриває, щоб ніхто не знайшов її. Звісно жарт, проте малюку головне забава плюс поміч тату чи мамі.



pic

5-8 років

В цьому віці допомога вже більш відчутна, малюк може вже перебирати крупу (з гречки можна повибирати чорненькі крупинки). Далі - вчити співвідношення. така собі кулінарна математика. Поясніть, що для приготування потрібно одну частину крупи і 2 частини води. Тобто - 1 склянка проти 2-ох. Нехай експериментує. Яйця. Вийняти з води та почистити від шкарлупи. Проте попередьте, що яйця варто обчищати обережно аби не пошкодити зовнішній вигляд білку. Міра Дозвольте всипати сіль, цукор та муку згідно з рецептом, тобто там, де ви точно знаєте скільки і чого вам потрібно. Така важливість справи, що виконує малюк надзвичайно важлива для нього. Нарізання салатів. Морквина, картопля - старші діти вже можуть нарізати до салату і такі овочі. Краще аби спочатку це були відварені - так легше і менше варіантів для травматизму.



pic При навчанні дитини можна дотримуватися таких пунктів:

- дивися, як роблю я
- роби разом зі мною
- роби при мені
- зробиш - покличеш
- роби сам.



pic Техніка безпеки:

- Самостійно користуватися плитою дитина може тільки тоді, коли його зріст дозволяє не тягнути руки догори, а тримати їх паралельно поверхні плити, не торкаючись її.

- На руках повинні бути товсті рукавички (прихватки), що закривають зап'ястя. Тканина - шорстка, щоб каструля або сковорідка не вислизнула з рук.

- У киплячу воду овочі/макарони/каші не кидати, а опускати в ополоник, щоб не було бризок.

Головне - бажання творити все спільно, бути єдиною командою і тоді все вдасться! Кулінарних успіхів вам!