теги: сім'я, здоров'я, поради, весна, вітаміни, імунітет
Вітаміни весни: що варто їсти аби бути здоровими?

У цей період нашим організмам найбільш потрібні вітаміни А, С, В2, калій, кальцій, вітаміни групи В, Е та жирні кислоти. Де ж їх знайти?
Вітаміни А та С знайдемо у капусті, буряку, моркві, картоплі, яблуках, редьці та цитрусових. Варто у цей період зменшити вживання мучних виробів: булочки, хліб, макарони і т.д.
Вітаміни групи В та А, кальцій особливо корисні навесні - адже саме вони не накопичуються в організмі та й сприяють викиду гормонів стресу. Нервова система вам тільки подякує. Молочні та кисломолочні продукти вам будуть у поміч: сир, молоко, кефір, ряжанка та ін.
Вітамін Е та жирні кислоти обов'язково віднайдете у гарбузі, його насінні, горіхах проте ними не можна зловживати! Курага та ізюм також містять в собі корисні для весни речовини.
Весняні нітрати! Будьте уважними!
Основна їх небезпека полягає в тому, що вони почасти бувають небезпечними для дорослим, що вже говорити про малюків до року.
Найбільше нітратів накопичується в капусті, моркві, редисці, огірках, буряках. Кріп, салат і петрушка також не є винятком. У капусті нітрати концентруються в качані та верхніх листках, у морквині і редисці — у серцевині, а огірки містять найбільше нітратів у «хвостовій» частині і шкірці. Тому ретельне очищення овочів і обрізання «хвостових» частин не будуть зайвими.
Замочуйте перші овочі-фрукти у мисці з водою не менш, як на годину! Це частково зменшить їх отруйність. Вітамін С значно зменшує шкідливий вплив на організм, тому можна за годину до їжі випити склянку цитрусового соку або заправити салат соком лимону чи оцтом.
Як рекомендують лікарі - краще вживати овочі-фрукти-ягоди по сезону, в час їх природного для регіону дозрівання.
Якщо ж наважилися поласувати з родиною першою привезеною городиною - виконуйте всі вказівки фахівців та дбайте про своє здоров'я. Адже яблука з погребу, квашену капусту з діжки чи компот із сухофруктів ще ніхто не відміняв.
Будьте здорові!
<< попередній матеріал список наступний матеріал >>
|
Інші публікації у розділі:
// 28.11.2017
Шкільний обід дитини: поради батькам, що краще покласти до ланч-боксу малюка (переглядів: 2322)
Пора навчання у розпалі. Аби діти краще сприймали інформацію, були сповнені сил та енергії вони повинні повноцінно харчуватися. Аби мами і тата були спокійними за малюків - варто до звичайних обідів, споряджати їх до школи ланч-боксами. Так ви точно знатимете - що їсть ваше чадо та чи отримує користь від продуктів.// 08.11.2017

Обліпиха - помаранчеве диво та вітамінна "бомба" для організму (переглядів: 1720)
В ягодах обліпихи "ховається" багато вітаміну С, вітамінів групи В. Ба більше - вітамін С зберігається навіть після обробки, оскільки в ній немає аскорбіноквідази. Також ця золота ягода містить залізо, жирне масло, каротин, яблучну кислоту, мікроелементи та інші корисні речовини.// 01.11.2017

Чому варто їсти гарбуз щодня? ТОП-10 причин почати це робити (переглядів: 1621)
Гарбуз визнаний одним із найдоступніших і найдешевших овочів світу! Що вже говорити про користь для організму. Чому варто ласувати корисним та смачним овочем щодня - читайте у матеріалі.// 05.09.2017
