rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 15.06.2017

Безвіз і діти: які документи потрібно мати та які умови виконати

Безвіз і діти: які документи потрібно мати та які умови виконати Із 11 червня 2017 року українці мають змогу здійснювати безвізові подорожі до країн ЄС. Відпочити за кордоном, на березі моря чи океану тепер простіше, проте варто підготуватися аби на кордоні не виникло питань. Якщо із дорослими громадянами більш-менш зрозуміло, то постає питання про дітей - що, як і в якій кількості треба брати із собою. Зокрема документів. Про це - читайте у матеріалі.

Біометричний паспорт – ось основний документ, котрий необхідний дітям для в'їзду до ЄС у межах безвізового режиму. Закордонні паспорти для дітей видають в тих же місцях, що й дорослим. Проте у правилах їхнього оформлення є відмінності про які варто знати, повідомляє ресурс Відкрий Європуpic Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітям від народження і до 16 років оформлюється строком на 4 роки. Після досягнення 16-річного віку - видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років. Змінювати паспорт із дійсним терміном дії після досягнення дитиною 16 років не потрібно. Паспорт діє до закінчення терміну, що вказаний у документі.

Для оформлення паспорта дитині до 16 років повинен бути присутнім один із батьків/опікунів/усиновителів; після 16 років - оформлюється самостійно.pic Для оформлення біометричного закордонного паспорта для дитини до 16 років потрібні наступні документи:

- паспорт (id-карта) громадянина України, якщо документ оформляється дитині старше 14 років, що проживає в Україні. Зверніть на цей пункт особливу увагу: із дня 14-річчя дитини у вас просто не приймуть документи на закордонний паспорт, поки дитина не оформить внутрішній паспорт. Термін оформлення паспорту (id-картки) громадянина України – близько 20 робочих днів.

- оригінал свідоцтва про народження дитини при оформленні паспорта для виїзду за кордон вперше дитині до 14 років;

- фотографування дітей старше 12 років відбувається при поданні документів на паспорт. Дітей до 12 років можна або сфотографувати на місці, або принести із собою фотографію розміром 10х15 см (на білому фоні, з чіткими контурами, обличчя має бути не менше 70% на фото, на якісному фотопапері, без дефектів, засвітів чи тіней ) для внесення на чіп оцифрованого (сканованого) зображення обличчя

- при замовленні другого закордонного паспорта - обов'язково принести старий або документ, що підтвердить втрату попереднього

- ідентифікаційний код (ІПН), якщо ви його оформили на дитину раніше. Якщо у дитини немає податкового номеру, він не потрібен

- документи, що підтверджують сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від його сплати; провести оплату можна також у місцях оформлення паспорта за допомогою терміналів самообслуговування

pic Важливий момент!: діти до 12 років не здають відбитки пальців; тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. Із 12 років ця процедура є обов'язковою. Підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років.

Якщо у свідоцтві про народження вказано, що один з батьків – іноземець, то при поданні документів потрібна довідка про реєстрацію українського громадянства дитини.

Перелік документів трохи відрізняється для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, а також у разі, якщо паспорт оформлюється за межами України – у посольстві або консульстві. У цьому випадку рекомендуємо ознайомитися з інформацією на сайті Державної міграційної служби або ж звернутися до місцевого підрозділу ДМС.pic Також на сайті ДМС наведено детальний список необхідних документів і вартість оформлення паспорта.

Олена Демчук-Рибінська
переглядів: 1601

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 14.09.2018
<a href='/Info/?id=72569' >Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет?</a>

Чому не варто виставляти дитячі фото до мережі Інтернет? (переглядів: 2552)

Час соціальних мереж впливає на наш стиль життя: все, що ми робимо - відразу потрапляє до соцмереж. Відпочинок, робота, іжа - чим багаті, тим і раді. А найбільше багатство - діти, ледь не з пелюшок стають зірками всесвітньої павутини, і від цього нікуди не сховатися. Але що ж потрібно знати батькам, аби вберегти себе та малюків від негативу із інтернету - читайте далі.
// 28.06.2018
<a href='/Info/?id=92075' >За кордон із дитиною без спецдозволу - майбутні нововведення в Україні</a>

За кордон із дитиною без спецдозволу - майбутні нововведення в Україні (переглядів: 2279)

Другий пакет законопроектів #ЧужихДітейНеБуває ініційованого Міністерством Юстиції україни має на меті це впровадити.
// 21.04.2018
<a href='/Info/?id=89993' >5 нових правил, за якими зараховуватимуть першачків</a>

5 нових правил, за якими зараховуватимуть першачків (переглядів: 713)

Вступні конкурси до перших класів скасували. Тепер школи зобов’язані приймати усіх дітей, без винятку, з найближчих будинків. За задумом Міністерства освіти, це викорінить корупцію. Міністр освіти і науки Лілія Гриневич розповіла усі деталі нових правил.
// 06.12.2017
<a href='/Info/?id=87344' >Причини та наслідки позбавлення батьківських прав</a>

Причини та наслідки позбавлення батьківських прав (переглядів: 921)

На жаль, сьогодні випадки позбавлення батьківських прав одного, або й обох батьків за порушення прав дитини, ухиляння від її виховання, або й за жорстоке поводження із нею, не рідкість. Інколи й один з батьків (батько або мати) прагне позбавити іншого батьківських прав через байдужість до дитини. Чи можна якось позбавити батьківських прав одного із батьків, який зовсім забув про дитину, що для цього потрібно, та які наслідки матимуть такі дії, консультує Міністр юстиції Павло Петренко.