rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 20.04.2018

теги: діти

Як досягти того, щоб діти вас слухали?

Як досягти того, щоб діти вас слухали? Ви з легкістю привертаєте та втримуєте увагу колег та начальства, однак ваш маленький син навіть не веде вухом, коли ви йому щось кажете? Ви далеко не єдині в подібній ситуації. Кожна сім’я проходить через етап, коли дитина вчиться слухати і чути те, що їй говорять. Комусь це дається легше, комусь важче, однак кожен малюк ставить перед своїми батьками завдання навчитися доносити до нього свої слова. Якщо потребуєте допомоги в цій нелегкій справі, спробуйте прислухатись до наших порад.

Намагайтесь не бурчати
Велика кількість батьків допускає серйозну помилку, починаючи бурчати на своїх дітей. Ми робимо це, тому що збентежені, однак не замислюємось, що така манера поведінки має виключно негативний ефект. Що б ви не робили, не бурчіть і не «пиляйте» дитину.
Вимагайте вербального підтвердження того, що вас почуто
Часто буває так, що ми кажемо щось дітям, однак не можемо стверджувати з впевненістю, що вони нас почули. В результаті невідомо зроблять вони те, що їх просять чи ні.

Через це доводиться повторювати сказане кілька разів, що дитина сприймає як бурчання. Є досить простий спосіб впоратися з цією проблемою: попросіть дитину словами підтвердити, що вона почула і зрозуміла сказане. Для більшої впевненості можна також попросити повторити, що ви щойно сказали.

Використовуйте позитивне заохочення
Щоб добитись уваги від дитини, постійно демонструйте їй, наскільки сильно ви цінуєте, коли вона вас слухає та звертає увагу на те, що ви кажете. Не треба сварити її коли вона не слухає. Натомість, краще кожного разу, коли послухає, хваліть її за це.
Слідкуйте за своїм тоном
Який тон ви використовуєте, коли говорите зі своїми дітьми? Гнівний і різкий, чи може добрий та ніжний?

З самого малку, діти більш схильні слухатись тоді, коли відчувають, що ви позитивно до них настроєні і проявляєте любов та турботу. Слідкуйте за своїм тоном і доб’єтеся кращих результатів.
Подавайте приклад
Ви ніколи не задумувались над тим, що, можливо, ваші діти не слухають вас, бо ви не слухаєте їх? Діти дуже часто віддзеркалюють поведінку батьків. Якщо ви переважно ігноруєте те, що вони говорять, не дивно, що й вони вважають таку поведінку нормальною.

У наш час батьки настільки зайняті, що пропускають повз увагу те, що їм здається незначним. Однак насправді деякі дрібниці можуть мати значний вплив на поведінку дитини. Замість того, щоби ігнорувати те, що розповідає вам дитина, підтримуйте розмову і показуйте, що ви дійсно слухаєте і вам цікаво. Це, як мінімум, підтвердить, що ви самі дотримуєтесь того, чому вчите своїх дітей.
Терпіння, терпіння, і ще раз терпіння
Значення терплячості у вихованні дітей неможливо переоцінити. Якщо хочете, щоби діти навчились вас слухати, доведеться проявити максимальну терплячість.

Чим більше ви дратуєтесь, тим більше ваша дитина замикатиметься в собі і ігноруватиме ваші слова. Тримайте емоції під контролем і пам’ятайте, що за один день навчитись слухати неможливо, це довготривалий процес.

Не забувайте, що ментальні здібності та вміння дітей відрізняються від наших. Потрібен час, щоби вони відшліфували майстерність слухати і чути співрозмовника. Допоможіть та підтримайте їх на шляху до цього.

ДЖЕРЕЛОМи в соціальних мережах: ФБ Інстаграм
Читай також:
Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління?
Незручні дитячі питання - як дати відповідь і не зніяковіти?
"День кольорових шкарпеток": як суспільство сприймає людей із синдромом Дауна?


переглядів: 338

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 15.05.2017
<a href='/Info/?id=82858' >Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам]</a>

Що не варто робити батькам? [ТОП поради мамам і таткам] (переглядів: 222)

Я - мама. І я доволі часто нервуюся: як донька в садочку, чи їй не холодно/спекотно, чи поїла, чи встигає в навчанні і т.д. Але найбільш з'їдає нервових клітин...переживання чи правильно я її виховую? Чи вірно говорю з нею, даю поради, чи не проживаю за неї її життя? І думаю, я не одинока в своїх переживаннях. І зібрала в статті нижче днекілька корисних порад, котрі направлять нас, батьків, в потрібному напрямку.
// 15.05.2018
<a href='/Info/?id=84823' >Як ми несвідомо привчаємо дітей терпіти насильство?</a>

Як ми несвідомо привчаємо дітей терпіти насильство? (переглядів: 1584)

Про насильство, зазвичай, батьки із дітьми не говорять. Або вже після випадку, котрий може трапитися або ж чекають відповідного віку. Але разом з тим, щодня, мимоволі ми вносимо у життя дітей фрази, котрі таки можуть "зламати" їх психологічно, просто завдяки тому, що повторюються часто та систематично. Що ж саме ми робимо не так - читайте далі.
// 21.04.2018
<a href='/Info/?id=89987' >Як вберегти дітей та підлітків від кіберзлочинців?</a>

Як вберегти дітей та підлітків від кіберзлочинців? (переглядів: 245)

В нинішній час, коли соціальні мережі перебувають на піку популярності, особливо важливо впевнитись, що безпеці дітей нічого не загрожує. Якщо ваша дитина вже досягла того віку, коли може користуватись інтернетом, необхідно навчити її кільком простим правилам безпеки у віртуальному світі, а також зробити все, що залежить від вас самих.
// 28.03.2018
<a href='/Info/?id=80867' >Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління?</a>

Працююча мама: як не "з'їсти" себе докорами сумління? (переглядів: 1233)

"Ти мачуха!", "Як ти могла вийти на роботу, ти дитині потрібна!", "Їй кар'єра важливіша за дитину!" Зізнайтеся, мами, доводилося вам чи вашим знайомим чути та відчувати щось подібне? Дозволю собі припущення - так! І не раз і у різноманітних інтерпретаціях. Так що робити матусі - і гроші не зайві, і себе реалізовувати можна і з дитиною встигати. Спробуємо розібратися далі.