На медову столицю цими вихідними перетворилася Рівненщина.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

Сюди з’їхалися майже півтисячі пасічників з Київської, Дніпропетровської, Харківської, Житомирської, Черкаської, Івано-Франківської, Тернопільської, Волинської областей.

Пасічники зібралися на «Малий бджолярський круг», щоб відкрити сезон. Серед учасників – відомі бджолярі, учені, апітерапевти, медовари та виробники обладнання.

pic

Долучаться до події й колеги з Польщі.

«Рівне нщина славиться своїми традиціями бджолярства. Офіційно у нас зареєстровано близько півтисячі господарств, що займаються цією справою. Зокрема, в області працює потужне гощанське підприємство «Країна меду». Воно експортує в країни ЄС продукції на 5 мільйонів євро в річному обсязі. Це хороший приклад того, що галузь економічно вигідна та достатньо перспективна», - зазначив заступник голови Рівне нської ОДА Ігор Тимошенко.

pic

На його переконання, бджільництво цікаве для Рівне нщини й з точки зору туризму. Адже в області започатковано проект «Медове коло». Його створили з метою збереження бортництва та його популяризації для туристів. Під час Кругу відомі бджоловоди поділяться ефективним менеджментом медового бізнесу з метою підвищення конкурентоздатності виробленої продукції. Планують обговорити методи лікування бджіл, апітерапію, виробництво косметики з меду та власне медоваріння.

pic

Відбудуться майстер-класи, ярмарка медової продукції та найсучаснішого обладнання, презентації нових книг та часописів.

«Ми знаходимося у регіоні, де немає великих медозборів. З вулика ми отримуємо близько 30 кг меду. Натомість наші колеги, зокрема зі Сходу, збирають 100 кг продукції. Тому будемо вивчати їхній досвід ведення медового бізнесу», - каже керівник Спілки пасічників Рівне нщини Андрій Тимощук.

pic

І хоча організація ще порівняно молода, проте активна. Адже ініціювала проведення не лише «Малого бджолярського кругу», а й бере участь у загальноукраїнських та регіональних бджолярських заходах.

pic

«Ми їздимо по всій Україні на семінари, виставки та ярмарки, щоб популяризувати продукцію наших медоварів та ефективніше її реалізовувати не лише на місцевих ринках. Окрім того, спілчани неодноразово відправляли мед на передову. Важливі для нас і зустрічі з дітьми, на яких ми розповідаємо про традиції бджолярства», - розповідає Андрій Тимощук.

А вже в найближчих планах рівненських пасічників – проведення медового фестивалю із залученням медоварів не лише області, а й з України.



pic



pic «Малий бджолярський круг» триватиме упродовж 21-22 квітня на базі дитячого табору «Електронік – Рівне » в Кустині Рівне нського району Рівне нської області.

Усіх бажаючих запрошують на захід.