rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 25.04.2018

Чорнобривці у саду це корисно і красиво

Чорнобривці у саду це корисно і красиво Чорнобривці досить не вибагливі і дуже красиві. Але мало хто знає про деякі цінні якості цієї рослини. Наприклад, в квітках всіх відомих видів чорнобривців є речовина кварцетагетін, яке абсолютно не шкідлива для людини. Його застосовують для підфарбовування тесту, киселів, желе, наливок, масла та інших харчових продуктів, надаючи їм золотисто-сонячний колір.

Чорнобривці, особливо дрібноквіткові види цієї рослини, володіють сильними інсектицидними властивостями. Пучки їх стебел з листям і суцвіттями можна розвісити в садовому будиночку, щоб відлякати мух та інших комах. Зараз стали вдаватися до допомоги чорнобривців, коли необхідно вберегти городні грядки від таких відомих шкідників, як попелиці, капустянка, нематода, яка паразитує на суниці і картоплі. Для цього квіти розсаджують серед зростаючих помідорів, капусти та інших овочевих культур, обрамляють ними грядки, а іноді й цілі ділянки.

Говорячи про корисні властивості чорнобривців, не можна не сказати про лікарське застосування цієї рослини. Водний настій чорнобривців, а якщо точніше, їх квіткових кошиків, в народній медицині визнаний як потогінний, сечогінний і протиглисний засіб (1 столову ложку висушених квіток треба залити склянкою звичайної води і наполягати приблизно 8-10 годин на водяній бані).чорнобривці

Ви звертали увагу на те, як же дивно пахнуть квіти чорнобривців? Їх характерний сильний гіркуватий аромат нагадує запах полину. Ефірні масла деяких видів чорнобривців служать початковою сировиною для складання нових комбінацій парфумів, застосовуються ці масла і в миловарінні, використовуються в кулінарії при виготовленні східних солодощів.

Виростити чорнобривці на ділянці дуже просто. Ранньою весною в борозенку у вологу землю висівають насіння на глибину 1-2 сантиметри і прикривають місце посадки на тиждень або старим поліетиленовим мішком, або склом. Через тиждень почнуть з'являтися перші сходи. Рослина швидко набирає силу, і вже в травні можна розсаджувати чорнобривці по ділянці. Вони прекрасно переносять пересадку, причому в будь-якому віці, навіть коли цвітуть. Через два місяці після появи сходів рослини зацвітають. Насіння чорнобривців зберігають свою схожість 3-4 роки.

Обов'язково посадіть чорнобривці! Вони прикрасять ваш сад, принесуть чималу користь, а крім того, не вимагають великої уваги: не вибагливі до кількості вологи і ґрунтових умов, швидко ростуть, стійкі до посухи та спеки, до хвороб і шкідників.

Джерело

переглядів: 831

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=95021' >Що робити в саду у жовтні?</a>

Що робити в саду у жовтні? (переглядів: 584)

Жовтень – час важливих садових справ. Завершується черговий сезон, але досвідчені садівники розуміють, що краса саду і його благополуччя у наступному році буде залежати і від того, наскільки правильно, своєчасно і акуратно вирішені всі поточні завдання. Відпочивати ще рано, роботи знайдеться багато.
// 02.10.2018
<a href='/Info/?id=85552' >Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками</a>

Лісова земля – заготовка і суміші своїми руками (переглядів: 1259)

Плануючи пересадження кімнатних рослин, ми часто задаємося питанням, яку суміш краще використовувати: покупну або приготовлену самостійно.
// 29.09.2018
<a href='/Info/?id=94894' >Куди дівати бадилля після збору врожаю?</a>

Куди дівати бадилля після збору врожаю? (переглядів: 2285)

Багато грядок уже звільняється від посівів. Від деяких рослин залишається велика кількість бадилля. Невже його доведеться викидати? Або можна знайти застосування всьому, що виросло на ділянці?
// 28.09.2018
<a href='/Info/?id=94893' >Підготовка саду до зимівлі</a>

Підготовка саду до зимівлі (переглядів: 688)

З приходом осені у садівників починаються нові турботи, пов'язані з підготовкою до зими. Ні для кого не секрет, що врожай наступного року закладається восени попереднього. Як усі рослини перезимують, такий і врожай від них слід чекати. Особливо це питання актуальне, коли можлива холодна зима з дуже низькими температурами. А оскільки важко визначити, якою буде наступаюча зима, то садівникам доводиться готуватися до гіршого.