Житловий комплекс "На щасливому"
rivne1.tv / Новини /
// 20.06.2018

теги: Вараш, пакети

На Рівненщині хочуть обмежити використання поліетиленових пакетів

На Рівненщині хочуть обмежити використання поліетиленових пакетів Давно відомо, що викинутий на смітник пакет розкладається більше ніж 100 років. Ця проблема у світі на стільки болюча, що у багатьох країнах прийняті або розроблюються законодавчі акти, які прямо забороняють використання поліетиленових пакетів.

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Telegram: Rivne1.tv

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ НОВИНИ У Viber: Rivne1.tv

Нещодавно у місті Вараш зареєстрували проект у міській раді про обмеження використання поліетиленових пакетів в торгових закладах міста. Цю ініціативу підтримали, та навіть написали відповідне звернення до Верховної ради України щодо вирішення питання заборони на законодавчому рівні використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів.

Мета проекту - збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища.

Для цього рекомендують всім магазинам міста Вараш пропонувати клієнтам альтернативу: біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

Також будуть проведені бесіди з молоддю щодо негативного впливу на довкілля, що спричиняє використання синтетичних пакувальних матеріалів, переваг використання еко-безпечної тари.

В Україні, на одну людину, припадає понад 500 пакетів на рік. Це призводить до забруднення середовища, викликає засмічення вулиць, зелених та прибережних зон. З огляду на це у 40 країнах світу прийняті нормативні акти які або забороняють, або обмежують використання поліетилену.

В Україні про заборону пакетів говорять вже не перший раз. В 2017 році у парламенті був зареєстрований проект про регулювання виробництва поліетиленових пакетів. Але не дивлячись на їхню шкоду, відмовитись від їх використання дуже складно. Тим більше чітких механізмів для контролю та заборони так і не передбачено.

Лілія Налапка
переглядів: 431

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>
Інші публікації у розділі:

// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=94686' >Чи вплинув на ціну великий врожай яблук цьогоріч на Рівненщині? [ВІДЕО]</a>

Чи вплинув на ціну великий врожай яблук цьогоріч на Рівненщині? [ВІДЕО] (переглядів: 109)

Яблучний бум на Рівненщині. Цьогоріч в області рясно вродили ці фрукти. Фермери кажуть, цьому сприяли погодні умови. Однак, велика кількість ще не означає, що ціна на них зменшиться.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=94683' >На Рівненщині отруїлися вихованці школи-інтернату </a>

На Рівненщині отруїлися вихованці школи-інтернату (переглядів: 171)

В інфекційне відділення Здолбунівської ЦРЛ з ознаками гострої кишкової інфекції з 19 по 20 вересня 2018 р. госпіталізовано 7 вихованців КЗ «Мізоцька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» та двох працівників даного закладу (вихователя та кухаря).
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=94680' >На Рівненщині жінка ночує на вулиці бо у її будинку живуть собаки [ВІДЕО]</a>

На Рівненщині жінка ночує на вулиці бо у її будинку живуть собаки [ВІДЕО] (переглядів: 316)

На Здолбунівщині жінка ночує на вулиці бо у її будинку живуть безпритульні собаки. Поселила їх туди сама господиня. Адже влаштувала у своєму обійсті притулок для бродячих тварин.
// 20.09.2018
<a href='/Info/?id=94671' >За добу на Рівненщині ліквідували 5 пожеж на відкритих територіях</a>

За добу на Рівненщині ліквідували 5 пожеж на відкритих територіях (переглядів: 161)

Рятувальники закликають мешканців не провокувати пожежі у природних екосистемах.