rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
«
Бесіди з психологом
сортувати за часом або за кількістю переглядів / коментарів

сторiнки:   8  7  6  ...  3  2  1  старіша

// 03.12.2014
Чому діти гризуть нігті - причини та 5 етапів у боротьбі з шкідливою звичкою

Чому діти гризуть нігті - причини та 5 етапів у боротьбі з шкідливою звичкою (переглядів: 16048)

Шкідлива звичка гризти нігті (оніхофагія) має психологічні причини. Аби допомогти дитині, треба знати ці причини і діяти поетапно та з любов'ю. Нескінченне повторення слова «не можна» користі не принесе.

// 16.10.2014
Як навчити дитину говорити букву "Р"

Як навчити дитину говорити букву "Р" (переглядів: 14511)

Спочатку чарівний лепет малюка викликає у всіх родичів лише розчулення, проте до 5-6 років дикція повинна повністю сформуватися і якщо цього не відбувається, то варто допомогти крихітці в розвитку його правильного і красивого мовлення.

// 18.10.2014
Як дітям уникнути конфліктів у школі?

Як дітям уникнути конфліктів у школі? (переглядів: 12146)

Школа передбачає не тільки процес навчання, а й спілкування з вчителями, однокласниками та учнями інших класів. На жаль, взаємодія школярів і педагогів іноді закінчується конфліктами. Це засмучує усі сторони протистояння, і, в першу чергу, батьків. Вони готові докласти всіх зусиль, щоб допомогти дитині. Але як вирішувати конфлікти в школі? І як навчити чадо ухилятися від них?

// 19.10.2014
Як боротися з дитячою істерикою

Як боротися з дитячою істерикою (переглядів: 9878)

Поради батькам, які допоможуть побороти дитячу істерику.

// 19.10.2014
Який вид спорту вибрати для дитини

Який вид спорту вибрати для дитини (переглядів: 8916)

Спорт це - життя! Всі батьки мріють про те, щоб їхні діти виросли здоровими і дисциплінованими. А для цього, вважають батьки, дитина повинна займатися спортом. Але який вид спорту вибрати для дитини? Коли краще почати? Та й чи хоче сам малюк займатися?

// 25.11.2014
Поради рівненським батькам. Як привчити дитину до горщика?

Поради рівненським батькам. Як привчити дитину до горщика? (переглядів: 4674)

Більшість батьків однорічних дітей можуть визначити, коли малюк збирається сходити до туалету: діти можуть бути дуже постійними у своїх звичках, вони також можуть напружуватися і навіть червоніти. Якщо ви будете регулярно "висаджувати" свою однорічну дитину на горщик в потрібний час, ви швидше за все зможете протягом декількох днів обходитись без брудних підгузників, але це не означає, що ваша дитина вже навчилася контролювати себе. Діти готові до цього, лише коли у них достатньо розвинуться м'язи, що в більшості випадків відбувається у віці 18 місяців - 2,5 роки. Скільки б ви не витрачали сил на те, щоб привчити дитину до горщика, вона навряд чи залишиться сухою і вдень, і вночі, поки їй не виповниться приблизно 2,5 роки, а деяким дітям потрібно для цього більше часу.

// 21.10.2014
Як допомогти дитині пережити розлучення батьків?

Як допомогти дитині пережити розлучення батьків? (переглядів: 3987)

Добре, якщо і мати, і батько займуть єдину і чітку позицію, не будуть нічого приховувати і замовчувати. Адже будь-які недомовки, шепіт посилюють напругу дітей, підвищують їх цікавість, викликають підозри і можуть спровокувати у дитини абсолютно фантастичні припущення. Тому потрібно берегти почуття дитини і дати їй достатню інформацію для того, щоб вона не фантазувала, адже іноді деякі фантазії будуть страшніші, ніж правда. Треба пам'ятати, що діти схильні почувати себе відповідальними за усі трагедії, що відбуваються в сім'ї. Із їхньої точки зору, причина розлучення цілком очевидна: батьки сваряться чи розходяться через їх погану поведінку.

// 13.01.2015
Поради рівненським батькам. Як змусити дитину їсти?

Поради рівненським батькам. Як змусити дитину їсти? (переглядів: 3898)

Це питання хвилює багатьох батьків. Не бажаючи враховувати потреби дитини, матусі починають крутитися біля своєї дитини і вмовляти: «одну ложку за маму», «одну ложку за тата»…І буває іноді доходить до погроз: «не з’їси, ніяких мультиків, ніяких ігор, цукерок!» і так далі.

// 03.11.2014
Бабусі та дідусі в житті молодої родини

Бабусі та дідусі в житті молодої родини (переглядів: 3582)

Сьогодні дідусі та бабусі грають в житті сім'ї трохи іншу роль, ніж раніше. Раніше у сім’ях було багато дітей і декілька поколінь жили разом під одним дахом і старше покоління фактично виховувало внуків, поки їхні батьки працювали.

// 21.09.2015
Батьки і їхні діти підліткового віку. Чому дитина нічого не хоче?

Батьки і їхні діти підліткового віку. Чому дитина нічого не хоче? (переглядів: 3356)

За останні роки зросло ціле покоління дітей-підлітків , які цілими днями просиджують за комп'ютером і нічого не хочуть робити. Вони не бажають вчитися і допомагати батькам по дому, а про всяких гуртках, заняття спортом і спілкуванні з друзями вони й чути не хочуть. Все життя їх протікає в стінах батьківської квартири, а відносини з іншими членами сім'ї складаються у них дуже погано.

// 06.07.2016
Чи можна цілувати маленьку дитину в губи?

Чи можна цілувати маленьку дитину в губи? (переглядів: 3150)

Гортаючи стрічку новин сьогодні, наштовхнулася на свято - всесвітній день поцілунку. Окрім проявів ніжності між дорослими, найбільше радості нам, батькам приносять ніжності із дітьми. Але пригадуючи час, коли моя донька була немовлям, виринають "забобонні спогади": "В губи не цілувати!", "То все мікроби!", "А як буде хлопчик - то категорично не цілувати, виросте розбещеним!". Так де ж межа між правдою, забобонами та власне задоволенням від цілування вашого чада - розбираємося далі.

// 27.05.2018
Що повинні знати діти про спілкування із незнайомцями? [ПОРАДИ]

Що повинні знати діти про спілкування із незнайомцями? [ПОРАДИ] (переглядів: 2888)

У наш неспокійний час діти повинні бути максимально уважними на вулиці та знати елементарні правила поведінки із незнайомцями. І саме ми, батьки, повинні їх навчити цьому. Що обов'язково потрібно знати дітям про спілкування із незнайомцями - читайте далі.

// 10.03.2018
Дитина "застукала" вас з чоловіком у ліжку: що робити?

Дитина "застукала" вас з чоловіком у ліжку: що робити? (переглядів: 2703)

Пікантна тема та стає ще "червонішою", коли малюк не встигає дізнатися від вас про секс, а все побачив на власні очі. Що робити батькам у такій ситуації, як говорити з дитиною та як правильно себе вести - читайте у наступному "перчиковому" матеріалі.

// 16.09.2015
Якого кольору олівець обрала ваша дитина?

Якого кольору олівець обрала ваша дитина? (переглядів: 2629)

Часто ми не звертаємо увагу на таку дрібницю, як колір олівця чи фломастера, яким ваша дитина малює найчастіше. А дарма, адже за допомогою всього лиш цієї інформації можна більше дізнатися про психологічний стан вашого малюка.

// 03.02.2016
Як контролювати прояви агресії в дитини? [ПОРАДИ]

Як контролювати прояви агресії в дитини? [ПОРАДИ] (переглядів: 2524)

Погана поведінка дитини - привід для роздумів. Будь-який прояв дитячої агресії - це сигнал внутрішнього дискомфорту. І наше завдання - з'ясувати причини, проаналізувати їх і подумати над тим, що хоче сказати дитина своєю поведінкою.

// 06.04.2016
13 фраз, які НІКОЛИ не треба казати дитині

13 фраз, які НІКОЛИ не треба казати дитині (переглядів: 2500)

Іноді ми автоматично щось говоримо своїм дітям, абсолютно не замислюючись над часто вживаними в родині фразами. Ці фрази передаються з покоління в покоління, злітають з вуст легко і непомітно, і часто завдають серйозної шкоди формуванню особистості дитини. Причому фраза на перший погляд може виглядати зовсім нешкідливою, але, тим не менш. . . її краще не повторювати.

// 17.08.2016
Принцеси з мультиків "Disney" та їх вплив на дитячу психіку

Принцеси з мультиків "Disney" та їх вплив на дитячу психіку (переглядів: 2482)

Вчені із американського університету цього року представили на загал результати досліджень про вплив мультяшних діснеєвських принцес. Як виявилося, цей вплив може бути негативним.

теги: діти, поради, мультики, психіка, принцеси// 25.10.2014
Поради рівненським батькам. Як стати ідеальним батьком для підлітка?

Поради рівненським батькам. Як стати ідеальним батьком для підлітка? (переглядів: 2265)

Життя в сім'ї з підлітком схоже на парний танець зі зміною ролей. Ви виступаєте то в ролі ведучого, то в ролі того, кого ведуть; то в ролі авторитету, то в ролі "чайника", нічого не розуміючого в сучасній молодіжній субкультурі. Причому ролі ці - не маски (головне - нічого не "грати"), а реальна готовність батька адаптуватися до постійно мінливої ситуації і настрою, гнучка позиція по відношенню до думок і поглядів власної дитини і повага до неї, як до самостійної особистості.

// 01.09.2015
Поради рівненським батькам.  Як допомогти дитині адаптуватися до школи?

Поради рівненським батькам. Як допомогти дитині адаптуватися до школи? (переглядів: 2241)

Літо швидко минуло, і от настав вересень. З вікна лунає всім знайома пісня «...буквы разные писать тонким перышком в тетрадь учат в школе, учат в школе...», її перекрикує «сестренка Наташка теперь первоклашка», а вулицею стрункими рядами йдуть мами й тата, тримаючи за руки маленьких першокласників. У щасливих батьків першокласників вир почуттів і емоцій: радість, гордість, хвилювання, переживання, страх... «Як там буде, у школі? Як навчатиметься моя дитина ? Чи все зможе вивчати ? Чи не кривдитимуть її? Чи вона нікого не битиме? За яку парту посадять? Який урок стане улюбленим? Цікаво, чи коли-небудь вона навчиться красиво писати? А читати швидко?». І от куплено величезний букет квітів, у портфелі акуратно лежать нові зошити й підручники, олівці заточені, бантики зав’язані. Усе! У перший клас.
І саме тоді ти розумієш, що букет, портфель і бантики — все це тільки зовнішня сторона. А є ще те, що всередині. Адже для дитини настає зовсім нове життя, дo якого їй доведеться пристосовуватися. Фахівці вважають, що перші місяці в школі — найскладніший час у житті багатьох учнів. Як зробити так, щоб дитина почувалася комфортно в нових умовах, як допомогти адаптуватися?

// 17.10.2014
Скільки солодощів можна давати дітям?

Скільки солодощів можна давати дітям? (переглядів: 2192)

Розвиток дитини передбачає швидке засвоєння всіх продуктів, що поступають до нього, більш прискорений обмін речовин і схильність до смакового звикання. Тому давати солодке дитині треба вкрай обережно.


сторiнки:   8  7  6  ...  3  2  1  старіша


*