rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Порадник /
// 15.02.2016

Чому варто познайомити дитину із технікою «Sand-Art»?

Чому варто познайомити дитину із технікою «Sand-Art»? Малювання піском «Sand-Art» - це можливість зануритися у казковий світ фантазій, створити химерні образи, і стати творцем прекрасного. Створюючи картини піском, ви поринаєте у захоплюючий процес, що неодмінно охопить усі сфери почуттів, пробудить творчий потенціал, розслабить та надихне водночас. Малювання піском – заняття, яке буде цікавим як дітям, так і їх батькам.

З педагогічного та психологічного аспектів ігри з піском дуже важливі, оскільки пісок прекрасний, матеріал для творчості, експериментів, пізнання та конструювання. Дитина занурюється у гру з піском фізично та емоційно.

Саме тому терапія піском має дуже важливе значення, оскільки при цьому у дітей концентрується увага та допитливість. Дитина готова пізнавати нове і пробувати себе в новому, створювати уявні образи, працювати руками і отримувати нові враження та задоволення. Усе це і закладено в основу терапевтичного ефекту для дитини, коли гармонійно поєднаються розум, тіло і душа. Малювання піском добре й тим, що під час процесу можна змінити малюнок, намалювати новий, доповнити його деталями чи героями. Малюючи піском, не треба чекати, коли він висохне, не треба користуватися гумкою.

У процесі піскової терапії у дітей підвищується тактильна чутливість, розвивається дрібна моторика рук. Крім того, це вид активного відпочинку, який приносить задоволення та розслаблення. Пісок м'який, тягучий і це подобається і дітям і дорослим. Терапія піском позитивно впливає на психічні процеси (увагу, уяву, пам’ять, логічне мислення, зорове та слухове сприйняття), допомагає формувати у дітей такі навички, як створення композиції, правильної пропорції зображення. У дитини розвивається точність та координація рухів, ручки стають гнучкіші. Діти навчаються діяти за словесними інструкціями, а також власними силами досягати поставленої мети.

Дослідження довели, що, під час піскової терапії, дитина не тільки опановує практичні навички та здійснює творчі задуми, а й розширюють світогляд, вчиться творчо мислити, та бачити прекрасне у повсякденному. Для того щоб приступити до малювання піском, вам необхідно приготувати: дерев'яний ящик, скло або оргскло та лампа.

У ящику необхідно зробити отвір необхідного вам розміру, і закрити його склом. Розміри цього отвору визначайте самі, враховуючи бажану площу майбутнього малюнка. Обробіть краї скла, щоб вони не були гострими. Для малюків взагалі бажано використовувати оргскло, яким дитина не зможе поранитися.

Поверх оргскла необхідно покласти аркуш білого паперу, який бажано закріпити скотчем. Цей захід допоможе додати матовості. Після цього зробіть в ящику невеликий отвір і помістіть всередину лампу.

Підготуйте матеріал для самого малювання. Якщо ви використовуєте пісок, промийте і ретельно висушіть його перед малюванням. Зверніть увагу, що використовувати можна абсолютно будь-який дрібний пісок, а не тільки кварцовий. У вас все готово — вам залишилося тільки дочекатися темряви і почати малювання. Не варто намагатися відразу ж виконувати складні динамічні малюнки. У малюванні піском, як і в будь-якому іншому виді діяльності, діє правило «від простого до складного». Трохи терпіння і посидючості — і малюнки вашої дитини почнуть по-справжньому дивувати глядачів!

pic

Наталія Левчук
переглядів: 1505

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Інші публікації у розділі:

// 14.06.2018
<a href='/Info/?id=74257' >Не вчіть дитину малювати: ТОП-10 порад від арт-терапевта</a>

Не вчіть дитину малювати: ТОП-10 порад від арт-терапевта (переглядів: 1930)

Дитячі малюнки мають величезне значення для гармонійного розвитку особистості. Чого не варто вчити дитину та де слід відпустити її у "вільний" політ фантазії - читайте далі.
// 26.05.2018
<a href='/Info/?id=68267' >ТОП-10: літня творчість дітей - активно, яскраво та пізнавально</a>

ТОП-10: літня творчість дітей - активно, яскраво та пізнавально (переглядів: 1906)

Відпочинок - час для батьків та дітей. Безтурботно проводити літні дні, не бігти до садочка та школи, не виконувати домашні завдання, а просто насолоджуватися сонечком та літом. Для вас підібрали топ-10 варіантів цікавого та емоційно насиченого відпочинку.
// 23.05.2018
<a href='/Info/?id=82896' >Маленькі дослідники: єднання дітей з природою на прикладі Нідерландів [ФОТО, ВІДЕО]</a>

Маленькі дослідники: єднання дітей з природою на прикладі Нідерландів [ФОТО, ВІДЕО] (переглядів: 1737)

"Не лізь у багнюку, замастишся!", "Не ступай до калюжі - намочиш одяг!", "Встань із землі!" - знайомі фрази чи неправда? Нам так батьки казали, а тепер почасти і самі діткам можемо це ж саме говорити. Але чи варто забороняти такі "природні" речі - Нідерланди показують приклад виховання, де діти живуть "на повну". Як саме і чим вони займаються - обов'язково прочитайте далі.
// 27.02.2017
<a href='/Info/?id=78646' >Пам'ятні подарунки з відбитками ручок та ніжок для всіх</a>

Пам'ятні подарунки з відбитками ручок та ніжок для всіх (переглядів: 1207)

Малюк - то радість, натхнення та батьківська гордість, а також потіха для родичів та близьких. То чому б їх не порадувати подаруночками зробленими власноруч, більше того - "власноніж"? Відбитки ручок та ніжок стануть в нагоді і зроблять вироби ексклюзивними та оригінальним. Ловіть ідеї!