rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 23.07.2016

Здоровий хребет: як вберегти дитину від жахливих наслідків гіперлордозу

Здоровий хребет: як вберегти дитину від жахливих наслідків гіперлордозу Гіперлордоз - посилення вираженості фізіологічного лордозу хребетного стовпа (поперековий і шийний відділ). Він формується в результаті слабкості м'язового каркаса спини, дефектів кісткової структури, ураження суглобів нижніх кінцівок і безлічі інших чинників.

Вигини хребта формуються в процесі росту організму і запрограмовані генетично. Підтвердженням данного факту є те, що дитина народжується з прямим хребтом, а перші фізіологічні викривлення спостерігаються лише до року.

Коли малюк вчиться ходити, починають формуватися грудний кіфоз, поперековий і шийний лордози. Гіперлордоз характеризується надмірною увігнутістю фізіологічного викривлення. Якщо при патології виконати рентгенографію хребетного стовпа в бічній проекції, кут лордозу буде більше 45 градусів (у нормі 20-40 градусів).

У немовлят гіперлордоз хребта з'являється на тлі рахіту. Дитячий аналог виникає внаслідок неправильного сидіння, викривленої постави, плоскостопості. Лікування поперекового гіперлордозу слід починати з усунення основної причини захворювання. Для цієї мети лікарі проводять повноцінне дослідження хребетного стовпа із застосуванням таких методів: - Рентгенографія в прямій і бічній проекції; - Комп'ютерна та магнітно -резонансна томографія; - Спонділометрія (вимірювання величини кута увігнутості або опуклості спеціальними інструментами); - Електроміографія (оцінка сили і функціональності м'язової тканини.

Важливо нормалізувати спосіб життя, навчитися тримати поставу, правильно сидіти, стояти, працювати, відпочивати і харчуватися.

Якщо протягом дня ви багато часу сидите, не навантажуйте поперековий відділ. Для цього спирайтеся хребтом на спинку стільця. Коли стоїте, розподіляйте вагу рівномірно на дві ноги. У такій позиції не «навантажуються» м'язи і зв'язки, а вага тіла рівномірно розподіляється на хребет і суглоби нижніх кінцівок. Якщо робота пов'язана з перенесенням важких речей, не робіть ривкових рухів.

Відпочивайте якомога частіше. Нічний сон має тривати не менше 8 годин. Раціон харчування здорової людини складається з збалансованого вмісту білків, вуглеводів, жирів, вітамінів, мінералів і води.

Регулярно займайтеся зарядкою, лікувальною фізкультурою та плаванням.

переглядів: 1633

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 15.08.2017
<a href='/Info/?id=68790' >Гумові чоботи - калюж та дощу ми не боїмося! [ПОРАДИ У ВИБОРІ]</a>

Гумові чоботи - калюж та дощу ми не боїмося! [ПОРАДИ У ВИБОРІ] (переглядів: 2099)

Осінь на порозі, дощі за нею. Про сухість та захист подбають гумові чобітки - зручні, легкі та комфортні. Як правильно підбрати їх для ваших малюків - спробуємо розібратися далі.
// 18.01.2017
<a href='/Info/?id=77197' >Перше взуття малюка - що варто знати батькам?</a>

Перше взуття малюка - що варто знати батькам? (переглядів: 938)

Взуття це не лише краса та естетика, а в першу чергу - здоров'я. І від того наскільки добре воно підібране й буде залежати стан здоров'я малюка. Як правильно підібрати такий аксесуар - читайте далі.
// 30.12.2016
<a href='/Info/?id=76509' >Як вміти правильно падати взимку?</a>

Як вміти правильно падати взимку? (переглядів: 1048)

Ожеледиця, сніг, мороз - фактори, що характеризують зиму та додають їй не надто хороших ознак - падіння, забої і травми. Лікарі радять готуватися та навчатися правильно падати. Як це - читайте далі.
// 04.10.2016
<a href='/Info/?id=72521' >Сколіоз у школярів: що потрібно знати батькам аби вберегти дітей?</a>

Сколіоз у школярів: що потрібно знати батькам аби вберегти дітей? (переглядів: 1226)

Важкий та незручний рюкзак, неправильне сидіння за партою, занадто близько (низько, далеко) монітор телевізора, комп'ютера - далеко не всі причини розвитку сколіозу у дитини. Що варто знати і робити батькам аби вберегти дитину від цього недугу? Читайте далі.