Віддалені села Рівненщини самі працюють над розвитком територій.

Головна проблема, яка турбує усіх керівників сіл та селищ – це погані дороги, або їх відсутність. Відтак не завжди у правовому полі керівник може розпочати ремонт дороги до села, бо не належить до комунальної власності. Але є окремі напрямки діяльності, що можна покращити без великих фінансових витрат.

Селище Острожець, що у Млинівському районі, активно долучається до різноманітних інвестиційних проектів. Так у селищі вже провели освітлення вулиць. Цей проект передбачав фінансування у розмірі 2,5 млн гривень, вже освоїли 2 млн. Нині вже третина селища має вуличне освітлення, завершити цей проект, розповідає селищний голова Олег Пархомей, планують до кінця 2016 року.



pic

pic

Після втілення цього проекту у селищі, взялися за створення ЦНАПу. Олег Пархомей розповідає – на конкурс ЦНАП не подавали. Вдалося віднайти приміщення у селищній раді, а це дві кімнати. Однак приміщення потребувало невеличкого ремонту. Депутати виділили кошти, і почали роботи.

pic

У ЦНАПі працюватиме 6 осіб, буде серед них і нотаріус. Адмінцентр надаватиме жителям майже 250 послуг. Тут же у приміщенні вже працює відділення банку, аби люди могли в одному місці отримати послугу, і оплатити її, а не бігати по всьому селищу, у пошуках фінустанови.

Селищний голова розповідає – інвестиційні проекти не лише допомагають фінансово реалізувати покращення, а й стимулюють до наступних кроків. Тому Острожець вже підготував кілька проектних пропозицій на проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3». Нині чекають результатів конкурсу, аби якомога швидше приступити до їх реалізації.

Сусідні села вже помітили зміни в Острожці, тож прагнуть об’єднатися в одну громаду, аби рухатися лише у позитивному напрямку великою громадою. Нині таке бажання висловили п’ять сільських рад, і вже почали обговорення таких змін, повідомляє Офіс реформ в Рівне нській області, АМУ.