rivne1.tv / Проекти / Родинний портал «Рівне 1» / Здоров'я /
// 23.02.2016

Причини неправильного прикусу у дітей та способи його уникнути

Причини неправильного прикусу у дітей та способи його уникнути
Дане зображення не є прямою ілюстрацією до матеріалу.
Усі батьки хочуть, щоб їхні діти мали здорові, красиві, рівні зуби. Але не усі знають, що негативні зміни в прикусі починають відбуватися з самого дитинства. З іншого боку, якщо знати причини викривлення зубів, які приведуть до неправильного прикусу у дитини, можна заздалегідь вжити заходи і уникнути можливих проблем в майбутньому.

У більшості випадків патології прикусу спостерігаються у дітей, яких вигодовували штучно. Це пов’язано з будовою нижньої щелепи у немовлят – вона значно поступається по розмірах верхній. Так народжуються усі немовлята – це їх особливість анатомічної будови черепа. Щелепи дитини вирівнюються впродовж першого року життя в результаті природного вигодовування. Якщо немовля годувати з пляшки, дитині не доводиться рухати щелепою, вона повинна тільки ковтати молоко, яке витікає, адже соска у більшості випадків має великий отвір. Виходить, що дитина не задіює нижню щелепу і її розміри все більше і більше відстають від верхньої.

Згодом малюку вже треба переходити до твердої їжі, але дуже часто діти роблять це неохоче. Якщо дитина не харчуватиметься твердою їжею, це позначиться на роботі жувального апарату – кістки не розвиватимуться так, як потрібно. Це може привести до неправильного розташування і викривлення зубів. Також така помилка може негативно відбитися на прикусі. Наприклад, уникайте закидання голівки малюка.

У більшості випадків дефекти прикусу і криві зуби супроводжуються неправильною осанкою: голова розташовується вертикально до осі тулуба, але витягнута вперед (тобто шия знаходиться постійно під нахилом). Важливу роль грає і час прорізування зубів. Терміни можуть порушитися внаслідок нестачі в організмі мінералів, таких як кальцій і фтор.

У випадках, коли у дитини є шкідливі звички, дефекти прикусу і неправильно сформовані зуби зустрічаються набагато частіше. Не треба відноситися поблажливо до звичок дитини, наприклад до смоктання пальця. А ще не варто допускати, щоб дитина прикушувала губи. Виходить, що зуби зрушуються на товщину пальця або предмета, який постійно смокче дитина. Це приведе до діастеми – щілини між зубами, видимої неозброєним поглядом.

Наталія Левчук
переглядів: 1250

<< попередній матеріал    список    наступний матеріал >>


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті


Інші публікації у розділі:

// 30.03.2018
<a href='/Info/?id=89428' >Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога </a>

Здорові дитячі зубки: перший візит до стоматолога (переглядів: 1085)

На жаль, багато батьків не надають належну увагу лікуванню зубів у своїх дітей, вважаючи, що дитині не потрібен зайвий стрес від візиту до лікаря, а молочні зуби і так випадуть, після чого виростуть постійні.
// 21.03.2018
<a href='/Info/?id=77287' >Діти і стоматолог - як їм потоваришувати? [ПОРАДИ]</a>

Діти і стоматолог - як їм потоваришувати? [ПОРАДИ] (переглядів: 1367)

Лікар у білому халаті, специфічний "аромат" у стоматологічній клініці та крики дітей за дверима...Такі реалії може зустріти дитина, коли йде лікувати зуби. Як зламати "систему" страху від лікування та подружити стоматолога і малюка - читайте далі.
// 21.05.2017
<a href='/Info/?id=74879' >Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ]</a>

Зубний біль у дитини - як зменшити страждання? [ПОРАДИ] (переглядів: 1614)

Малюк постійно підходить до вас, тримається за щоку та скаржиться на біль. І вже навіть ваш "чарівний" поцілунок не допомагає. Що ж робити, якщо вихідний-лікаря немає-чекати до завтра? Декілька порад батькам!
// 11.01.2017
<a href='/Info/?id=76860' >Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей?</a>

Чи потрібно лікувати молочні зубки у дітей? (переглядів: 1385)

Навіщо лікувати?!? Все одно випадуть! Таку фразу промовляло чимало батьків та і турбує це питання багатьох. Чи дійсно це так і що варто робити із молочними зубками діток - читайте у наступному матеріалі.