rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 25.03.2017

теги: догляд, посадка, вирощування, салат, грядка, теплиця, зберігання

Як виростити салат на грядці та в теплиці?

Як виростити салат на грядці та в теплиці? Свіжі, охолоджені, хрусткі салати - чудове задоволення. Різноманітні за формою та листям і забарвленням, ці однолітні швидкоростучі овочі в основному використовують у свіжому вигляді. Практично на будь-якому городі знайдеться містечко для качанного салату. Він дуже невибагливий і росте практично в будь-якому ґрунті. Буде потрібно зовсім трохи знань, щоб знімати врожай салату протягом усього літнього сезону.

Найкраще саджати салат після овочів, під які вносили органічні добрива. Повертати його на місце, де він ріс до цього, потрібно не раніше чим через два або три роки. Дуже добре вирощувати салат поруч з усіма видами капусти, редьки й редису. Він уміє відлякувати земляних блішок, які шкодять цим культурам. Корисно його саджати й поруч зі шпинатом, суницею, горохом, томатами, квасолею й огірками. Для нього самого корисно сусідити з цибулею, що відлякує попелиць. Не потрібно саджати його поруч з високими заростями буряка й моркви. Він має потребу в деякому затіненні, але лише в деякому - високі зарості можуть нашкодити його правильному формуванню.

Варто пам'ятати, що качанний салат є нітратонакопичувачем. Тому для нього азотовмісні добрива потрібно обмежити. До того ж не потрібно його саджати на компостну грядку й розміщати в тіні.

ПІДГОТОВКА ҐРУНТУ ТА ПОСАДКА

Перед тим, як висаджувати насіння, ґрунт необхідно ретельно підготувати. Варто обов'язково видалити всі брили і грудки. У тому випадку, якщо він підвищеної кислотності, то його вапнують. Під перекопку восени вносять перегній. Восени або навесні вносять мінеральні добрива. А також калійну сіль, суперфосфат і сірчанокислий амоній.

Салат це однолітня рослина. Холодостійка і скоростигла. Насіння можна висівати під зиму. Строк: наприкінці жовтня або на початку листопада. Ранньостиглі сорти висівають з квітня місяця по травень місяць. Середньостиглі та пізньостиглі сорти із квітня місяця й до середини червня. Глибина посадки 1 см. Насіння дрібне, тому для зручності посадки його можна попередньо змішати з піском. Можна спочатку посіяти салат у ящики. Через три або чотири дні з'являться сходи. З появою двох повноцінних листиків розсаду пікірують. З появою чотирьох - висаджують на постійне місце.pic

ДОГЛЯД ЗА ПОСАДКАМИ

Посадкам потрібна висока вологість. Це стосується як ґрунту, так і повітря. Але при надлишковій волозі зростає ризик утворення грибків. Це істотно знижує кількість гарного врожаю. Потрібно стежити за тим, щоб на поверхні ґрунту не утворювалася затверділа кірка. Тому що вона може перешкодити сходам, що проростають. Качанний салат також можна вирощувати й розсадою. Натягнута плівка допоможе прискорити одержання врожаю. При вирощуванні листяного салату полив проводять один раз на тиждень прохолодною водою. У тому випадку якщо при посадці ґрунт був досить заправлений, подальше підживлення можна не проводити. Посадки потрібно оберігати від борошнистої роси та від крайового опіку. Борошнистою росою найменше вражаються Берлінський жовтий, Московський парниковий і нові сорти. Застосування пестицидів для цього роду рослин заборонене.

ВИРОЩУВАННЯ САЛАТУ В ТЕПЛИЦІ

Для вирощування салату в теплиці найкраще підійдуть сорти Ризький і Московський парниковий. Ґрунт краще використовувати плодорідний, багатий органічними речовинами. У ґрунтових теплицях посадку проводять семирядковими стрічками. Рядовим способом у стелажних парниках, теплицях і вкриттях. Рослини можуть виконувати й роль ущільнювача в міжряддях для томатів і огірків. Догляд полягає головним чином у поливах, розпушуванні та провітрюванні.Коли молоде листя досягне довжини 8 см, можна буде починати збір урожаю. Його проводять в один прийом. Рослини висмикують з коренем, струшують землю й видаляють листя, що загнило. Не варто проводити збір відразу після поливу. Вологі рослини при зберіганні загниють. З цієї ж причини не варто мити зібраний урожай. Кращий час доби для цієї процедури - ранок. Тоді рослини ще свіжі й охолоджені. У міру необхідності можна також зривати й окремі листочки.pic

ВИРОЩУВАННЯ САЛАТУ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Для вирощування салату на підвіконні найчастіше вибирають сорти Травневий, Одеський, Качанний, Скоростиглі сорти. Для вирощування салату в домашніх умовах потрібний контейнер. Об'єм ємкості буде залежати від виду рослини. Ґрунт має бути максимально вологоємним. Можна приготувати спеціальну суміш. Як дренаж підійде синтепон. Якщо його скласти в кілька разів, він всотає в себе достатньо вологи і зволожить повітря. Створити парниковий ефект можна за допомогою поліетиленової плівки. Молоді рослини мають потребу у великій кількості води. Коренева система невелика, і тому погано справляється з цією потребою. Щоденне обприскування з пульверизатора поліпшить стан посадок. Контейнери зручно поливати з лійки. Найкраще купувати лійку з тонким носиком. Згодом посадки стануть густіше, і поливати буде не так просто. Насіння висівають у контейнери з сумішшю рядковим способом. Загущувати не треба. Землю ущільнюють за допомогою малярського валика, поливають і натягають плівку. Її знімають, коли з'являються сходи. Проводять проріджування. Рихлити землю в контейнері не можна - можна ушкодити корені. Щотижня проводять підживлення рослин. Якщо світла недостатньо, то встановлюють лампу денного світла.

ЯК ЗБЕРІГАТИ ЛИСТЯНИЙ САЛАТ?

Є кілька рекомендацій, як зберігати листяний салат. Листя потрібно зберігати в холодильнику. Найкраще у відділенні для овочів. Спочатку листики потрібно трохи підсушити. Волога зелень у холодильнику швидко зав'яне. Потім його загортають у папір або в поліетиленовий пакет, щоб він не пожухнув і не засох, і прибирають у холодильник. Там він може пролежати до 2-х тижнів.Інші публікації у розділі:

// 22.09.2018
<a href='/Info/?id=94703' >Період спокою кімнатних рослин</a>

Період спокою кімнатних рослин (переглядів: 279)

Осінь - період для кімнатних рослин неоднозначний. Деякі з них повністю закінчили цвітіння й начебто завмерли, інші почали втрачати яскраве офарблення зелені та навіть листя. Але є й такі, які тільки збираються квітувати, і це спантеличує. Звичайно, ми в курсі, що у рослин є період спокою. Але якби всі вони одночасно поринули в зимовий сон, було б простіше: ми точно знали б, що навесні настане дружне пробудження.
// 13.09.2018
<a href='/Info/?id=94473' >Добрива, які краще вносити восени</a>

Добрива, які краще вносити восени (переглядів: 1880)

Осінь - цей кращий час, щоб гарненько удобрити ґрунт на ділянці. Ґрунт відпочиває, а у мікроорганізмів з'являється шанс більш ефективно переробляти живильні компоненти. Городнику це дає можливість заздалегідь підготувати земельну ділянку до майбутніх посадок, звільняючи час навесні на більш важливі справи.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94232' >Догляд за фіалкою у домашніх умовах</a>

Догляд за фіалкою у домашніх умовах (переглядів: 892)

Фіалка, або сенполія - рід трав'янистих красивоквітучих кімнатних рослин сімейства Геснерієві. Її батьківщина східно-африканські гори Танзанії, де завжди тепло й волого. Для сучасного світу рослину відкрив барон Вальтер фон Сен-Поль у кінці 19 століття. Невеликі сенполії, що постійно квітують, вражають красою своїх квітів, і здатні прикрасити будь-яку кімнату.
// 08.09.2018
<a href='/Info/?id=94231' >Що саджати у першій декаді вересня?</a>

Що саджати у першій декаді вересня? (переглядів: 1426)

У вересні грядки на городі порожніють. Зібраний урожай кабачків, баклажанів, томатів, цибулі, моркви, одна лише зимова капуста сиротливо круглиться в куточку та пузаті гарбузи жадібно ловлять жовтогарячими боками промені сонця, що остигають із кожним днем. Голий і порожній город, але рано опускати натруджені за літо руки. Новачкам на городі часто невтямки, що навіть на початку осені можна знову наповнити город яскравою, смачною та корисною зеленню.