rivne1.tv / Проекти / Порадник /
// 21.03.2017

теги: догляд, посадка, вирощування, салат, грядка, теплиця, зберігання

Як виростити салат на грядці та в теплиці?

Як виростити салат на грядці та в теплиці? Свіжі, охолоджені, хрусткі салати - чудове задоволення. Різноманітні за формою та листям і забарвленням, ці однолітні швидкоростучі овочі в основному використовують у свіжому вигляді. Практично на будь-якому городі знайдеться містечко для качанного салату. Він дуже невибагливий і росте практично в будь-якому ґрунті. Буде потрібно зовсім трохи знань, щоб знімати врожай салату протягом усього літнього сезону.

Найкраще саджати салат після овочів, під які вносили органічні добрива. Повертати його на місце, де він ріс до цього, потрібно не раніше чим через два або три роки. Дуже добре вирощувати салат поруч з усіма видами капусти, редьки й редису. Він уміє відлякувати земляних блішок, які шкодять цим культурам. Корисно його саджати й поруч зі шпинатом, суницею, горохом, томатами, квасолею й огірками. Для нього самого корисно сусідити з цибулею, що відлякує попелиць. Не потрібно саджати його поруч з високими заростями буряка й моркви. Він має потребу в деякому затіненні, але лише в деякому - високі зарості можуть нашкодити його правильному формуванню.

Варто пам'ятати, що качанний салат є нітратонакопичувачем. Тому для нього азотовмісні добрива потрібно обмежити. До того ж не потрібно його саджати на компостну грядку й розміщати в тіні.

ПІДГОТОВКА ҐРУНТУ ТА ПОСАДКА

Перед тим, як висаджувати насіння, ґрунт необхідно ретельно підготувати. Варто обов'язково видалити всі брили і грудки. У тому випадку, якщо він підвищеної кислотності, то його вапнують. Під перекопку восени вносять перегній. Восени або навесні вносять мінеральні добрива. А також калійну сіль, суперфосфат і сірчанокислий амоній.

Салат це однолітня рослина. Холодостійка і скоростигла. Насіння можна висівати під зиму. Строк: наприкінці жовтня або на початку листопада. Ранньостиглі сорти висівають з квітня місяця по травень місяць. Середньостиглі та пізньостиглі сорти із квітня місяця й до середини червня. Глибина посадки 1 см. Насіння дрібне, тому для зручності посадки його можна попередньо змішати з піском. Можна спочатку посіяти салат у ящики. Через три або чотири дні з'являться сходи. З появою двох повноцінних листиків розсаду пікірують. З появою чотирьох - висаджують на постійне місце.pic

ДОГЛЯД ЗА ПОСАДКАМИ

Посадкам потрібна висока вологість. Це стосується як ґрунту, так і повітря. Але при надлишковій волозі зростає ризик утворення грибків. Це істотно знижує кількість гарного врожаю. Потрібно стежити за тим, щоб на поверхні ґрунту не утворювалася затверділа кірка. Тому що вона може перешкодити сходам, що проростають. Качанний салат також можна вирощувати й розсадою. Натягнута плівка допоможе прискорити одержання врожаю. При вирощуванні листяного салату полив проводять один раз на тиждень прохолодною водою. У тому випадку якщо при посадці ґрунт був досить заправлений, подальше підживлення можна не проводити. Посадки потрібно оберігати від борошнистої роси та від крайового опіку. Борошнистою росою найменше вражаються Берлінський жовтий, Московський парниковий і нові сорти. Застосування пестицидів для цього роду рослин заборонене.

ВИРОЩУВАННЯ САЛАТУ В ТЕПЛИЦІ

Для вирощування салату в теплиці найкраще підійдуть сорти Ризький і Московський парниковий. Ґрунт краще використовувати плодорідний, багатий органічними речовинами. У ґрунтових теплицях посадку проводять семирядковими стрічками. Рядовим способом у стелажних парниках, теплицях і вкриттях. Рослини можуть виконувати й роль ущільнювача в міжряддях для томатів і огірків. Догляд полягає головним чином у поливах, розпушуванні та провітрюванні.Коли молоде листя досягне довжини 8 см, можна буде починати збір урожаю. Його проводять в один прийом. Рослини висмикують з коренем, струшують землю й видаляють листя, що загнило. Не варто проводити збір відразу після поливу. Вологі рослини при зберіганні загниють. З цієї ж причини не варто мити зібраний урожай. Кращий час доби для цієї процедури - ранок. Тоді рослини ще свіжі й охолоджені. У міру необхідності можна також зривати й окремі листочки.pic

ВИРОЩУВАННЯ САЛАТУ В ДОМАШНІХ УМОВАХ

Для вирощування салату на підвіконні найчастіше вибирають сорти Травневий, Одеський, Качанний, Скоростиглі сорти. Для вирощування салату в домашніх умовах потрібний контейнер. Об'єм ємкості буде залежати від виду рослини. Ґрунт має бути максимально вологоємним. Можна приготувати спеціальну суміш. Як дренаж підійде синтепон. Якщо його скласти в кілька разів, він всотає в себе достатньо вологи і зволожить повітря. Створити парниковий ефект можна за допомогою поліетиленової плівки. Молоді рослини мають потребу у великій кількості води. Коренева система невелика, і тому погано справляється з цією потребою. Щоденне обприскування з пульверизатора поліпшить стан посадок. Контейнери зручно поливати з лійки. Найкраще купувати лійку з тонким носиком. Згодом посадки стануть густіше, і поливати буде не так просто. Насіння висівають у контейнери з сумішшю рядковим способом. Загущувати не треба. Землю ущільнюють за допомогою малярського валика, поливають і натягають плівку. Її знімають, коли з'являються сходи. Проводять проріджування. Рихлити землю в контейнері не можна - можна ушкодити корені. Щотижня проводять підживлення рослин. Якщо світла недостатньо, то встановлюють лампу денного світла.

ЯК ЗБЕРІГАТИ ЛИСТЯНИЙ САЛАТ?

Є кілька рекомендацій, як зберігати листяний салат. Листя потрібно зберігати в холодильнику. Найкраще у відділенні для овочів. Спочатку листики потрібно трохи підсушити. Волога зелень у холодильнику швидко зав'яне. Потім його загортають у папір або в поліетиленовий пакет, щоб він не пожухнув і не засох, і прибирають у холодильник. Там він може пролежати до 2-х тижнів.


Додати коментар
avatar Ваше ім'я

Email (при потребі, не публікується)

Tекст коментаря

CAPTCHA Image
інша картинка
Введіть набір цифр з картинки

`

Переконайтесь, що ваше повідомлення не порушує норм моралі та правил коментування на сайті

Інші публікації у розділі:

// 22.12.2017
<a href='/Info/?id=75881' >Як і коли обрізати калину в саду?</a>

Як і коли обрізати калину в саду? (переглядів: 1379)

Найбільш сприятливий час обрізки рослин калини - рання весна. Якщо з якоїсь причини не встигли впоратися з цією роботою в період, коли бруньки ще не рушили в ріст, відкладіть її до наступного року. Улітку обрізати калину не варто. Пагони можуть не визріти, і, якщо зима виявиться не зовсім сприятливою (сильні морози, часті відлиги), рослини можуть підмерзнути. Роботи з обрізки додасться.
// 21.12.2017
<a href='/Info/?id=75883' >Особливості догляду за газоном взимку</a>

Особливості догляду за газоном взимку (переглядів: 758)

Найбільш простий догляд за газоном - в зимовий час. Але незважаючи на це необхідно виконувати всі заходи вчасно і правильно, інакше з приходом весни ви побачите картину млявою газонної трави.
// 20.12.2017
<a href='/Info/?id=75977' >Поради рівнянам: як вибрати хурму?</a>

Поради рівнянам: як вибрати хурму? (переглядів: 1222 / коментарів: 1)

«Їжа богів» - саме так з грецької мови перекладається слово «хурма». І дійсно, іноді вдається купити дуже смачну хурму. Як вибрати стиглий плід, який володіє приємними смаковими якостями, знають не всі. Саме для цього підготовлені представлені нижче корисні поради.
// 14.12.2017
<a href='/Info/?id=87549' >Плануємо майбутній урожай: правила сівозміни</a>

Плануємо майбутній урожай: правила сівозміни (переглядів: 468)

Сівозміна – агротехнічний прийом, основною суттю якого є раціональне використання землі й заповнення ґрунтом різних складових природнім шляхом.